Kuidas annetati aega 2021. aastal?

13.12.2021

Annetame Aega võrgustikuga on tänaseks liitunud juba 38 ettevõtet, kes on annetanud heategevuseks üle 8300 päeva. Vaatame tagasi aastale ja toome teieni mõned liikmete heateod, mis loodetavasti annavad meile kõigile ka uuel aastal uuteks heategudeks inspiratsiooni.

Aega annetada on võimalik ka suure meeskonnaga ning seda ei ole tarvis peljata ka tänastes oludes. CGI Eesti viis Viljandi loomade varjupaigas läbi koguni 100- liikmelise tiimiga ohutult rõõmu ja tööd täis meeskonnapäeva. “Tunne, mis heategevuslikku meeskonnapäeva saadab, on võimas! See on suurepärane moodus üheskoos päeva veeta, mille käigus hakkab meeskond üha enam justkui ühes taktis hingama”, kommenteeris CGI turundus-ja kommunikatsioonipartner Janari Võrk. CGI suvise heateo kohta saab lugeda SIIT.

Üks organisatsioon, kuhu ettevõtteid ikka ja jälle aega annetavad, on Toidupank. Nende kutsel tulid TalTechi logistika üliõpilased märtsis appi komplekteerima EL-i toiduabi pakke, mis tänaseks on juba laiali jagatud abi vajavatele perekondadele.Üliõpilased kutsusid kaasa inseneriteaduskonna dekaani Fjodor Sergejevi ja ühiselt komplekteeriti 604 toidukotti! „Logistika aitab“ projekti algus ulatub Kati Kõrbe eestvedamisel 2013. aastasse. Selle eesmärk on näidata üliõpilastele õpingute jooksul, kuidas ja kui tihedalt on heategevus seotud logistikaga.

Swedbanki liikmeteni jõudsid kuuldused, et sel aastal on vaja pakkida rekordilises koguses Euroopa Liidu toiduabipakke – koguni 5800! Nad otsustasid koheselt käed külge lüüa! Kokku tõttasid appi neli tiimi, kes juunikuu jooksul vabatahtlikena panustasid. Kokku õnnestus pakkida pea 700 EL-i toiduabi pakki. Töö käigus võtsid nad ka aega, kui kaua kulub ühe toidukoti pakkimisele ning prooviti tööd järjest efektiivsemaks muuta. „Tiimitöö sujus hästi ning võib öelda, et töö ning lõbu käisid käsikäes!“,  kommenteeris Swedbanki esindaja.

Mitmed ettevõtted otsustasid sügise saabudes uue hooga ajaannetusse panustada. Näiteks PlayTech Estonia panustas oma esimesel meeskondlikul heategevuspäeval Toidupanga tegemistesse, Swedbanki tiim kaunistas Uuskasutuskeskuse vaateakna ja Siseministeerium andis oma panuse Keila SOS Lastekülas. Püüdsime nende heateod ka kaamerapilti. Vaata lähemalt SIIN

                                 

 

Aitäh teile ja kõigile teistele organisatsioonidele olulise panuse eest!