Loodus

HeategijaPlaytech Eesti
Heateo saajaEestimaa Looduse Fond
Meeskonna liikmete arv23
Kuupäev16.09.2023

Playtechi töötajad koos peredega käisid Soomaal Mardu talu niite taastamas. Töödeks olid raiutud võsast jäänud peenemate kändude saagimine ja raiest maha jäänud okste koristamine ning virnastamine ja/või põletamine.

HeategijaEesti Töötukassa
Heateo saajaRMK
Meeskonna liikmete arv5
Kuupäev31.05.2023

Eesti Töötukassa Tallinn-Harjumaa tööandjate konsultantide tiim käis 31. mail heategevuspäeva raames abiks RMK-l. Eesmärgiks oli metsaaluse korrastamine Aegviidu piirkonnas. RMK esindaja juhatas meile kätte kindla piirkonna, prügi hoiustamise koha ja asusime tegudele. Päikseline päev oli justkui tellitud, hea hoog oli kõigil sees ja metsaalune sai iga tunniga puhtamaks. Prügi oli valdavalt suuremahuline – madratsid, autokummid, ehitusmaterjalide jäägid, hulgaliselt pudeleid jpm. Lisaks sorteerisime prügi kottidesse, millele hiljem transport järgi tuli. Pärast tööpäeva metsas tegime tiimiga ka väikese matka, süütasime lõkke ja kinnitasime keha värskes looduses. Tõeliselt äge päev koos tiimiga ja pilk korrastatud metsaalusele jääb alatiseks meelde.

HeategijaKeskkonnainvesteeringute Keskus (KIK)
Heateo saajaVooremaa metsaühistu
Meeskonna liikmete arv50
Kuupäev11.05.2023

Nagu meil juba tavaks on saanud, siis tähistame KIKi sünnipäeva ühe korraliku talgupäevaga ja aja annetusega! Sel aastal saime kokku Jõgevamaal, et käed külge panna metsaistutusel. On ju meil sellest aastast lausa oma metsaosakond (KIK ja Erametsakeskus ühinesaid 1.01.2023).

Panime maha ca 6000 kuusebeebit ja ühe tamme. Viimane sümboliseerib KIKi ja Erametsakeskuse (nüüdse metsaosakonna) esimest sünnipäeva ühise KIKi nime all.

HeategijaKeskkonnainvesteeringute Keskus
Heateo saajaPärnu linn
Meeskonna liikmete arv60
Kuupäev17.05.2022

17. mail võis Pärnu jõe kallastel märgata eriti aktiivset liikumist! KIKi 22. sünnipäeva puhul võtsime traditsiooniliselt hetke ning annetasime oma aega ühiskonna ja keskkonna heaks! Meie ja tulevaste kolleegide abiga Erametsakeskusest said Pärnu jõe kaldad palju puhtamaks!

Fotod: KIK ja Andres Orula

HeategijaKeskkonnainvesteeringute Keskus
Heateo saajaKehtna vald
Meeskonna liikmete arv45
Kuupäev11.08.2021

Augusti alguses võtsime traditsiooniliselt meeskonna kokku, et annetada aega ja anda oma panus ühiskonna heaks. Sel korral panime õla alla Raplamaal Kehtna staadioni ja pargi heakorratöödel - valmistasime staadioni ette murukülviks, riisusime, korjasime oksi, tasandasime maad, korjasime prügi jms. Oli vahva ja imeilus päev!

Fotod: Kerli Halliste

HeategijaAS Tallinna Sadam
Heateo saajaTallinna linn, Eesti riik, Läänemeri
Meeskonna liikmete arv30
Kuupäev18.09.2020

Tublid Tallinna Sadama töötajad korjasid kokku ligikaudu 10 000 suitsukoni
Augustis algas konireostuse vastu võitlemise kampaania „Meri algab siit! – koni koht on prügikastis“.
Suitsukonivastase kampaania käivitas Euroopa Roheliseks pealinnaks pürginud Tallinn koos Tallinna Sadama, Tallinki, Eckerö Line’i, Viking Line’i, Tallinna lennujaama ja Maailmakoristuspäevaga.
Tallinna Sadama üheks kestliku arengu prioriteediks on puhas Läänemeri. Kahjuks leidub ohtralt mahavisatud suitsukonisid ka sadama-alal, millest suur osa jõuab varem või hiljem vihmavee või tuulega Läänemerre. Kui suitsukoni kanalisatsiooni visata, jõuab ta sealt otse merre. Ainuüksi Vanasadama alal on üle 700 sadeveeluugi ning kõikides meie sadamates on neid luuke kokku ligi 3400. Sageli kiputakse suitsukonisid merre viskama ka laevadelt. Kurb tõdemus on see, et pool Läänemere plastsaastest tulebki suitsukonidest.
Et inimesi probleemist teavitada, käivitati augustis sigaretikonide loodusse viskamise vastane kampaania, mis päädis 19. septembril toimunud Maailmakoristuspäeva koristusaktsiooniga, mis keskendus sel aastal samuti pisiprügile ning eriti suitsukonidele.
Tallinna Sadama töötajaid aitasid Tallinna Vanasadama alalt korjata suitsukonisid 19. augustil ja 18. septembril. Kokku kogusime ~10 000 suitsukoni! Kogutud suitsukonid leiavad taaskasutus kunstnik Ines Villido kunstiprojektis.

HeategijaEllex Raidla advokaadibüroo
Heateo saajaTallinna Botaanikaaed
Meeskonna liikmete arv15
Kuupäev24.10.2020

Käisime nädalavahetusel heategevusliku algatuse Annetame Aega raames Tallinna Botaanikaaias, kus aitasime riisuda ja koguda tammelehti selleks, et roosid saaksid kaetud talveperioodiks.
Kindlasti jätkame heateoga ka järgmisel aastal.

HeategijaSwedbank AS
Heateo saajaEesti Terviserajad, Rally Estonia, Maarja Küla, Vaprusehelmed, Toidupank, Tallinna Loomaaed, loomade varjupaigad jpt
Meeskonna liikmete arv970
Kuupäev12.08.2020

106 heategu, ligi 1000 swedpankurit ja palju häid emotsioone - just nii võiks kokku võtta erilise aasta 2020 heategude suve.

Kuigi seekordne suvine ajaannetus algas koroonapuhangu tõttu hiljem kui varasemalt, jõudsid Swedbanki töötajad paikadesse üle Eesti ja andsid abikäe erinevates olulistes ettevõtmistes.

Populaarseks kujunes Eesti Terviseradade korrastamine ja vabatahtlik tegevus spordiüritustel, sh Rally Estonial. Samas jõudsid meie tiimid ka Maarja küla ratastoolirada rahvariidemustrisse värvima, Swedbanki EV100 tammikusse metsakultuuri hooldama, vähihaigetele lastele vaprusehelmeid valmistama ja pimedatele audioraamatuid sisse lugema. Samuti oli omajagu tiime abis varjupaigaloomade elutingimuste parandamisel.

Uuel aastal uue hooga!