Haridus

HeategijaMaison Solutions
Heateo saaja3 MTÜ-d
Meeskonna liikmete arv2
Kuupäev22.02.2024

Eesti vabaühendused on ühed tagasihoidlikumad Euroopa Liidus toetuste küsimise ja seetõttu ka saamise osas. Igal aastal saadame fondidesse tagasi miljoneid ja miljoneid eurosid, mis maksumaksja ühiskassast on ette nähtud kohaliku 3. sektori edendamiseks. Põhjuseks: ei osata raha küsida; ei osata luua edendavaid sidemeid.
Väikeettevõtluse ja MTÜ-de mentori ja koolitajana pakume igal hooajal vähemalt ühe tasuta koolituste sarja neile, keda ei hoia tagasi teadmised ja oskused vaid julgus teha 1. samm tundmatu poole. Oleme seda formaati kasutanud juba aastaid turbokoolituste nimetuse all „Välk ja pauk“.
Juba aastaid oleme KÜSK arenguhüppe toetuste huvilisi kutsunud taotluse kirjutamise tasuta koolitusele. Nii 2024. Kolmenädalase koolituse jooksul vaatame läbi kogu selle taotluse kirjutamise anatoomia, loeme ka päriselt läbi kavandatavad taotlused, teeme oma ettepanekud ja… pöidlad pihku.
Oleme uhked, et meie tiiva alt on jõudu saanud mitmed kogukondi ergastavad ettevõtmised, mis edasi lendavad juba kaugemale ja kõrgemale.

HeategijaKrediidiregister
Heateo saajaAstangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
Meeskonna liikmete arv6
Kuupäev13.03.2024

Krediidiregistri meeskond käis külas Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses, et jagada sealsete noortega igapäevase rahatarkuse teadmiseid ja küpsetada pannkooke. Eestlastele kohaselt olid kõik alguses pisut arglikud, kuid õige pea soojenesid nii inimesed kui ka pannkoogimasinad ja edasi läks kõik väga hoogsalt ja meeleolukalt. Juttu jätkus veel pikalt peale seda kui pannkoogimasinad olid maha jahtunud. Meil oli siiralt hea meel, et valisime just Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse, kuhu oma aega annetada, sest vastuvõtt oli tõesti väga südamlik.

HeategijaEesti Töötukassa
Heateo saajaEesti Rahvusraamatukogu
Meeskonna liikmete arv4
Kuupäev18.05.2023

Tallinnas Suur-Sõjamäe teel asub 5kordne suur maja, mis on täis raamatuid, ajakirju ja muid teavikuid. Sinna saavad oma raamatuid ära tuua nii eraisikud, raamatukogud kui ka kirjastused, samuti saavad sealt enda kogusse uusi raamatuid võtta raamatukogud ehk siis seal hoiustatakse meeletut kogust kirjandust.

Osa töötukassa personaliosakonnast panustas vanade välismaa ajakirjade (paljud neist ainueksemplarid maailmas ja vanimad olid 1870ndatest) säilitamisesse neid tolmust puhtaks pühkides. Tundub küll lihtne töö, aga tegelikult oli füüsiliselt raske nende riiulist välja võtmine ja pärast tagasi panek.

HeategijaPeab Tegema!
Heateo saajaIhaste Ratsaspordikeskus OÜ
Meeskonna liikmete arv8
Kuupäev10.12.2018

Läheme aitame värskendada ja värvida üle tribüünid ja teeme jooksvaid parandusi.

HeategijaNordea Bank AB Eesti filiaal
Heateo saajaAvatud Kool
Meeskonna liikmete arv16
Kuupäev12.11.2018

Nordea AB aitas Avatud kooli koristada, värvida, tassida mööblit, paigaldada pilte.

HeategijaAS Tallinna Sadam
Heateo saajaVormsi kool, Eesti Merekool, Tallinna Kunstigümnaasium
Meeskonna liikmete arv5
Kuupäev11.04.2017

Tallinna Sadama töötajad käisid „Tagasi Kooli“ projekti raames mitmes Eesti koolis külalistundi andmas, et tutvustada Tallinna Sadama tööd ning panustada noorte haridusse.

HeategijaSwedbank AS Pärnu meeskond
Heateo saajaPärnu Kunstide Maja
Meeskonna liikmete arv30
Kuupäev12.08.2017

Laupäev, 12.08.2017, olime juba kolmandat aastat Swedbanki Pärnu meeskonnaga väljas tänavafestivalil Augustiunetus kohvikuga Elus on rütmi. Kohvikus pakkusime enda tehtud kooke, pirukaid, võileibu, joogiks morss ja pärnaõietee. Kogusime raha Pärnu Kunstide Majale väikeste viiulite ostmiseks. Raha kogunes see aasta 765 eur (2016a 750 eur; 2015a 1000 eur). Ilm oli mõnusalt suvine- saime nii päikest kui ka äikest.
Oli tore teha head ja panustada laste huvialaharidusse.
Tänan kõiki osavõtjaid.

HeategijaMainor Ülemiste AS
Heateo saajaKohila Mõisakool
Meeskonna liikmete arv17
Kuupäev12.05.2017

Aitasime väikesel Kohila Mõisakoolil riigiarhiivilt saadud väärikad arhiiviriiulid puhastada, lihvida ning õlitada, et neid oleks võimalik klassiruumides riiulitena kasutada. Samuti korrastasime Mõisakooli tulevase algkooli tõllakuuri ümbruse, kuhu tuleb lastele mänguväljak.