Muu

HeategijaSiseministeerium
Heateo saajaTallinna Toidupank, MTÜ Aitan Kaitsta
Meeskonna liikmete arv20
Kuupäev31.08.2022

Kolmapäeval, 31. augustil toimus algatuse Annetame aega raames Siseministeeriumis vabatahtlike poolpäevak. Päeva jooksul said osalejad panna ennast proovile erinevates tegevustes - Tallinna Toidupangas käidi toiduabi komplekteerimas ja MTÜ-s Aitan Kaitsta õpiti Ukraina rindele saadetavate kaitsevõrkude valmistamist.

Kaitsevõrgu valmistamine toimub käsitööna ja on koosneb mitmest protessist. Meil oli eile võimalus pea kogu protsess läbi teha. Alustasime vanade kalavõrkude lahtiharutamisega T1 parklas, seejärel lõikasime need sobivateks tükkideks, mõõtsime ning kerisime rulli. Kui see osa tehtud, siirduti tubastesse tingimustesse, kus toimus taaskasutusest hangitud punutava materjali sobivateks ribadeks lõikamine, värvide järgi sorteerimine ning riideribade kinnitamine ettevalmistatud võrgule. Kui võrk valmis, siis see volditi kokku, lisati juurde head palved ja õnne toovad tootemid ning pakiti.

Tallinna Toidupangas sai Siseministeeriumi tiim kätt proovida toiduabi pakkide komplekteerimisega. Iga toidupakk, mis abivajajatele välja jagatakse on ülitäpselt välja arvestatud ning iga annetatav toiduaine on arvel. Ka pakkimine ise on täppistöö, sest erinevate toiduainete arv ja isegi asetus abipakis on oluline. Et Siseministeeriumi vabatahtlike tööpoolpäevast oleks Toidupangale maksimaalset kasu, jaotasime ülesanded kohe päeva alguses omavahel ära (kes pakkisid, kes varustasid pakkimislauda vajalikuga ning kes hoolitses valmispakitud toidukottidega täidetud kastide eest). Efektiivsus viis väga tubli tulemuseni ja lisaks ühiskonda panustamisele veetsime kolleegidega koos toredad viis tundi.

HeategijaEesti Tööandjate Keskliit
Heateo saajaTallinna Toidupank
Meeskonna liikmete arv10
Kuupäev01.06.2022

Käisime meeskonnaga aega annetamas Tallinna Toidupangas, kus saime pakkida toiduabi pakke ning veeta meeleoluka meeskonnahommiku.

HeategijaSwedbank AS
Heateo saajaEesti Terviserajad, Rally Estonia, Tallinna Lastekodu, Vaprushelmed, Mererandade ja rannikute koristuskuu, Tallinna Loomaaed, Uuskasutuskeskused, Toidupank, loomade varjupaigad jpt
Meeskonna liikmete arv1238
Kuupäev31.08.2021

Sündis uus heategude suve rekord – 118 heategu, 1238 swedpankurit!

Seekordne, juba seitsmes, heategude suvi on seljatatud ja sündis uus rekord – 1238 swedpankurit tegid juunist novembrini kokku 118 heategu! Viimati oli samas suurusjärgus osalejaid 2016. aastal, kui osales 1210 kolleegi. Võrreldes eelmise aastaga kasvas osalejate arv 28%. Olulist rolli mängis seekord kindlasti soov oma tiimikaaslasi üle pika aja päriselt näha ning koos heal eesmärgil toimetada.

Head kolleegid jõudsid paikadesse üle Eesti ja ulatasid abikäe erinevates olulistes ettevõtmistes. Populaarseks kujunesid meie endaga seotud algatuste juures abistamine: meie toetatavate Eesti Terviseradade korrastamine ja meie asutatud Toidupangas toimetamine. Aga jõuti ka vabatahtlikena spordiüritustele appi ja esimesel koolinädalal värsketele koolijütsidele toeks liiklusega kohanema. Samas annetati aega ka lastekodulastele erilist päeva korraldades, varjupaigaloomade elutingimusi parandades, Uuskasutuskeskustes rõivaid sorteerides ja väljapanekuga abistades. Mererandade ja rannikute koristuskuu raames jõuti mitmetele Eesti väikesaaretele.

Järgmiste ajaannetusteni!

HeategijaKeskkonnainvesteeringute Keskus
Heateo saajaKehtna vald
Meeskonna liikmete arv45
Kuupäev11.08.2021

Augusti alguses võtsime traditsiooniliselt meeskonna kokku, et annetada aega ja anda oma panus ühiskonna heaks. Sel korral panime õla alla Raplamaal Kehtna staadioni ja pargi heakorratöödel - valmistasime staadioni ette murukülviks, riisusime, korjasime oksi, tasandasime maad, korjasime prügi jms. Oli vahva ja imeilus päev!

Fotod: Kerli Halliste

HeategijaSwedbank AS
Heateo saajaEesti Terviserajad, Rally Estonia, Maarja Küla, Vaprusehelmed, Toidupank, Tallinna Loomaaed, loomade varjupaigad jpt
Meeskonna liikmete arv970
Kuupäev12.08.2020

106 heategu, ligi 1000 swedpankurit ja palju häid emotsioone - just nii võiks kokku võtta erilise aasta 2020 heategude suve.

Kuigi seekordne suvine ajaannetus algas koroonapuhangu tõttu hiljem kui varasemalt, jõudsid Swedbanki töötajad paikadesse üle Eesti ja andsid abikäe erinevates olulistes ettevõtmistes.

Populaarseks kujunes Eesti Terviseradade korrastamine ja vabatahtlik tegevus spordiüritustel, sh Rally Estonial. Samas jõudsid meie tiimid ka Maarja küla ratastoolirada rahvariidemustrisse värvima, Swedbanki EV100 tammikusse metsakultuuri hooldama, vähihaigetele lastele vaprusehelmeid valmistama ja pimedatele audioraamatuid sisse lugema. Samuti oli omajagu tiime abis varjupaigaloomade elutingimuste parandamisel.

Uuel aastal uue hooga!

HeategijaKeskkonnainvesteeringute Keskus
Heateo saajaLääne-Harju Kultuurikeskuse Klooga maja
Meeskonna liikmete arv50
Kuupäev13.08.2020

Oleme harjunud igal aastal koos meeskonnaga KIKi sünnipäeval võtma hetke, mil Annetame Aega ja anname oma panuse ühiskonna heaks. Oleme istutanud metsa, taastanud puisniitu, riisunud mõisaparki jms. Seda tegime ka KIKi 20. juubeliaastal. Paraku ei olnud meil võimalik tavapäraselt kohtuda maikuus, kuid seda suurem rõõm oli taas üksteisele ekraanivabalt otsa vaadata nüüd. Ning seda veel värskes õhus vabatahtlikku tööd tehes!

Käärisime kiklastega käised üles, võtsime pintslid kätte ja avasime värvipurgid, et anda uus ilme Lääne-Harju Kultuurikeskuse Klooga majale. Hoone sai imeilusa kollase kuue, mida on kuuldavasti ka kohalikud elanikud juba märganud ja tunnustanud!

HeategijaSwedbank AS
Heateo saajaRakvere Linnavalitsus, Riin Sikka
Meeskonna liikmete arv13
Kuupäev06.06.2019

Swedbanki äripanganduse meeskond käis Rakveres heateo korras linnas asuvaid jäätmemaju värvimas. Poolepäevase tõhusa töö tulemusena said uue kauni kuue Lennuki, Maidla, Vahtra, Küti ja Põhja tänavatel asuvad jäätmemajad.

HeategijaSwedbank AS
Heateo saajaTaikse Külaselts
Meeskonna liikmete arv11
Kuupäev19.09.2018

Swedbanki Rävala Finantskeskuse töötajad käisid Järvamaal Taikse seltismaja koristamas nädalavahetuse põrandapeo jaoks. Pesime aknaid, toole, põrandaid, pahteldasime seinu. Meie tegemisi kajastas ka Järvamaa Teataja.