Abivajajad

Mis on vabatahtlik tegevus?

Organisatsioonide ja abivajajate vajadused ning ootused vabatahtlike osas võivad olla väga erinevad.

Paljud organisatsioonid kutsuvad aeg-ajalt appi professionaalseid vabatahtlikke ehk inimesi, kes jagaksid oma teadmisi-oskusi kindlalt erialalt – näiteks on vaja mingis mahus IT-abi, pikema plaani koostamisel finantsnõu või kommunikatsioonivabatahtlikku kampaaniale appi. Kuigi professionaalne vabatahtlikkus kipub pigem olema individuaalne tegevus, siis kindlasti leiab ka selles vallas pakkumisi tiimidele.

Samas tiimidel on enamasti hõlpsam võtta vastu pakkumisi või ise korraldada heategu, kus eelteadmised ei ole nii vajalikud ja pigem on rõhk väiksemal või suuremal füüsilisel panusel ning mida rohkem vabatahtlikke osalisi, seda uhkem. Näiteks saab minna appi korraldama perepäeva või spordivõistlust turvakodus, korrastada kellegi õueala või koduranda, panna püsti oma heategevuskohvik ja tulu annetada südamelähedasele abivajajale.

Inspiratsiooniks on ka teiste ettevõtete näited ja vahendatud pakkumised, mille leiate allpool olevatest portaalidest.

Loe edasi, mis on vabatahtlik tegevus: http://vabatahtlikud.ee/vabatahtlik-tegevus/

Kust ma leian abivajajaid?

Kui kolleegidest hoogtöö rühm on kokkupandud, aga ei tea ühtegi konkreetset abivajajat, saab ideede ja konkreetsete pakkumiste leidmiseks pöörduda huvipakkuvas valdkonnas tegutsevate organisatsioonide poole.

 

logo-vabatahtlike-varav

VABATAHTLIKE VÄRAV

Vabatahtlike Värav on suurim vabatahtlikku tegevust vahendav infoportaal Eestis. Väravas levitavad kuulutusi organisatsioonid, kes oma tegevustesse vabatahtlikke otsivad. Lisaks oskab Vabatahtlike Värav anda nõu erinevate vabatahtlikkust puudutavate küsimuste korral.
Vabatahtlike Väravat haldab MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant.

Lisaks annab Vabatahtlike Värav välja vabatahtliku sõbra märki, mis antakse organisatsioonidele, kus vabatahtlike kaasamine on hästi läbi mõeldud ning on korraldatud vastavalt vabatahtliku tegevuse heale tavale. Seega võib pöörduda ka Vabatahtliku sõbra märgi saanud organisatsioonide poole, kelle nimistu leiate siit.

WWW.VABATAHTLIKUD.EE

 

logo-mararmastanaidata

ANNETUSKESKKOND „MA ARMASTAN AIDATA“

Annetuskeskkond „Ma armastan aidata“ koondab täna juba üle 40 organisatsiooni, mis kõik edendavad oma igapäevase tööga Eesti elu. Sealt leiad organisatsioone neljast valdkonnast: lapsed ja pered, tervis ja toimetulek, loomad ja loodushoid ning haridus ja võrsed võimalused. Vabatahtliku töö pakkumisi eristab oranž kolme figuuriga ikoonike.

Annetuskeskkonna asutasid 2008. aastal Swedbank ja Heateo Sihtasutus, et edendada annetuskultuuri Eestis. Keskkonda saamiseks läbivad organisatsioonid põhjaliku taotlusvooru, et tagada nende usaldusväärsus ja annetajale kindlus annetuse sihipärasest kasutusest.

WWW.ARMASTANAIDATA.EE/ANNETAN-AEGA

 

HELPIFIC

Helpific on veebipõhine tugikeskkond, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid. Helpific on inimeselt inimesele lahendus, mis aitab luua tugevamaid kogukondi. Lisa saab vaadata www.facebook.com/Helpific

WWW.HELPIFIC.COM

<!–

SERVE THE CITY

Serve The City on heategevuslik organisatsioon, kelle peamiseks tegevuseks on peamiselt Tallinna elanike kaasamine kõikvõimalikesse heategevuslikesse projektidesse ja tegevustesse. Nendeks võivad olla näiteks supiköögi teenindamine, tänavate koristamine, eakate akende pesemine, sotsiaalkeskuste hoolealustele ürituste korraldamine jpt.

WWW.SERVETHECITY.EE

–>