”Tunne, mis edukat heategevuslikku päeva saadab, on võimas! See on suurepärane moodus üheskoos päeva veeta, mille käigus hakkab meeskond üha enam justkui ühes taktis hingama.”

09.09.2021

Heategevus ja ajaannetusega ühiskonda panustamine on võimalik ka suure meeskonnaga ning seda ei ole tarvis peljata ka tänastes oludes. Meiega vestles CGI turundus- ja kommunikatsioonipartner Janari Võrk sellest, kuidas neil õnnestus suisa 100-liikmelise tiimiga viia ohutult ja meeleolukalt läbi heategevuspäev Viljandi Loomade varjupaigas.

Mis motiveerib teie meeskonda ikka ja jälle heategevusega ühiskonda panustama?

Korraldame oma CGI meeskonnaga suuremaid ja väiksemaid heategevuslikke üritusi piisavalt tihedalt, et see kõrvust tõstev edutunne ei jõua meelest minna. Seetõttu pole ka motivatsiooni leidmisega meil veel raskusi olnud. 

Tagasi vaadates varasematele käikudele, siis kõige soojema tunde tekitab see muutus, mis on päeva lõpuks korda viidud! Olgu see siis värskelt värvitud väikelinna lasteaia kõrvalhoone või noor metsatukk, mis alles päeva alguses oli 3000 punti seotud kuuseistikut tühjal põllul. Selle käigus meeskonnaga ühte kasvamine on olnud pelgalt boonus.

Kuidas õnnestus kaasata nii suur meeskond?

Meie ürituse puhul oli tegu juba igaaastase suvise traditsiooniga, mida CGI liikmed olid mõnda aega pikisilmi oodanud. Iga üritusega on muutunud osalejate arv järjest suuremaks. Võtmetähtsusega oli see aasta ka muidugi turvalisuse tagamine, seda kõigile osapooltele. See on lisanud hädavajaliku kindlustunde meeskonna kaasamiseks.

Milliseid nõuandeid annaksid, et heategevus nii suure meeskonnaga õnnestuks?

Heategevus sünnib heast tahtest. Kõige olulisem on siiralt soovida enda panusega maailma muuta. Sellisel juhul ei ole meeskonna suurusel tähtsust. Küll aga ühineb varem või hiljem ka suur meeskond, kui seda rada sihikindlalt jätkata.

Kuidas õnnestus nii suure meeskonnaga turvalisust silmas pidades heategevuslik päev siiski ellu viia?

Meie ühine turvalisus on meie kõigi teha!  Antud heategevusliku ürituse raames oli meil kaks väga tähtsat turvariski teemat, mille peale palju mõtlesime. Esiteks – mõni talgutöö nõudis kas terava või vilumust nõudva tööriista kasutamist. Teiseks – praegusel ajal on keskmisest kõrgem risk kokku puutuda nakkushaigusega.

Esimesel puhul tuli teha palju uurimustööd – selgitasime välja tegemist vajavad talgutööd ning töörühmad. Pidime olema kindlad, et igas töörühmas on vähemalt üks spetsiifilise kogemusega meeskonna liige, kelle poole saab vajadusel pöörduda.

Teisel puhul oli meie panus oluliselt lihtsam. Selle tarvis leppisime kokku, et kes soovib talgutest osa võtta, kuid kahtleb tervisliku seisundi osas, jääb ikkagi koju. Ülejäänud tegid esimese asjana kõige levinuma viirushaiguse kiirtesti, ning tulemuste selgudes saimegi päevaga algust teha. Samuti võimaldasime ennast kiirtestida igal tugiüksusel, kellega päeva jooksul kokku puutusime. Päeva jooksul haigestunute arv – 0.

Kuidas julgustaksite ka teisi organisatsioone suuremate meeskondadena head tegema?

Tunne, mis edukat heategevuslikku päeva saadab, on võimas! See on suurepärane moodus üheskoos päeva veeta, mille käigus hakkab meeskond üha enam justkui ühes taktis hingama.

Pealegi, abi vajavaid on alati oodatust rohkem. Üllatuksite, kui avastaksite, mida on võimalik üheainsa päevaga võimalik korda saata!

 Allikas: CGI Eesti