Annetame Aega kiirkohtingu järelkaja: koostöö ja uued võimalused

08.04.2024

Annetame Aega kiirkohtingul said kokku  ajaannetajad ja (aja)annetusi vajavad organisatsioonid. 

2. aprillil kogunesid Annetame Aega võrgustiku liikmed kui ka ajaannetusi vajavad organisatsioonid taaskord Tööandjate Keskliidu majja, et omavahel tutvuda, jõud ühendada ja rohkem head teha. 

Juba teist korda toimunud kiirkohtingu stiilis sündmus pakkus võimalust ajaannetamise edendamiseks, uute koostöövõimaluste loomiseks ning suhtlusvõrgustiku laiendamiseks.  

Uued ajaannetamise võimalused ja soodne pinnas sisukaks ja sisuliseks koostööks

Sündmuse formaat, mida iseloomustavad lühikesed, aga sisutihedad 1:1 kohtumised, võimaldas osalejatel efektiivselt tutvustada oma organisatsioone, vajadusi ja võimalusi.

Annetame Aega algatuse liikmed tõid kiirkohtingu formaadi eelistena välja otsekontakti ja vahetu suhtlemise. AS CGI Eesti esindaja Kadri Siibak sõnul loovad sellised 1:1 vestlused erinevate organisatsioonide esindajatega soodsa pinnase edukaks koostööks. Tema meelest on oluline rääkida erinevatest heategevusse panustamise võimalustest, levitada infot erinevate abivajajate ja võimaluste osas aidata. “Minu jaoks jäi eelkõige kõlama mõte, et abi vajatakse pidevalt, läbi terve aasta, iga panus loeb,” lisas ta. 

Siseministeeriumi kodanikuühiskonna ja kohanemispoliitika nõunik Marten Lauri tõdes, et kiirkohting andis hea võimaluse kohtuda uute vabaühendustega, kellega igapäevaselt kokku ei puututa. „Need, kelle tegemistega juba ennast kursis arvad olevat, avasid kiirkohtingul uusi võimalusi, millest varem aimugi polnud. Kuna meie vabatahtliku tegevuse päev on alles planeerimisel, siis oli osalemine igati kasulik ja andis mitmeid põnevaid mõtteid, mida Siseministeeriumi inimestele välja pakkuda,” rääkis Lauri.

Püsivad suhted ja jätkuv koostöö

Vabaühendused mõtlevad järjest rohkem sellele, kuidas pakkuda ajaannetajatele sobivaid pakette ning otsivad võimalusi, kuidas pärast esimest kohtumist aega annetanud inimestega luua püsivamaid suhteid. Nad on avatud uutele ideedele ja innovaatilistele lähenemisviisidele, et tagada koostööpartneritele rikastav ja mõtestatud kogemus ning innustada neid jätkuvalt panustama ühiskonna heaolusse.  Rõõmustav on, kui organisatsioonid ja inimesed edaspidigi kohtuvad ja koos head teevad.

MTÜ Vanem vend, vanem Õde tegevjuht Maara Ernits sõnul oli kiirkohting väga hea võimalus kohtumaks ettevõtetega, kes soovivad ühiskonda tagasi panustada ja oma väärtuslikku tööjõudu vabaühendustega jagada. „Omavaheline vahetu suhtlus on ääretult vajalik ning oluline, kuna vabaühenduste abivajadused on väga mitmekülgsed ning võimalus otse küsida ja rääkida koostöövõimalustest loob selgema arusaama tegelikest vajadustest. Samuti tekib ühise arutelu käigus palju häid ideid, millega tulevikus edasi liikuda. Võib öelda, et leidsime teineteist nii mõnegi tulevase koostööpartneriga ja rõõm oli näha, et meie kohalike ettevõtete jaoks läheb vägagi korda kolmanda sektori heaolu,“ lisas ta. 

„Ka mina sain kohtumiselt väga palju head infot ja potentsiaalseid abilisi. Vestluste käigus sündisid nii mõnedki uued ideed ja mis on eriti rõõmustav – abi saab oodata üle Eesti,“ rääkis Varjupaikade MTÜ vabatahtlike ja hoiukodude koordinaator Marika Algpeos. Kuna Varjupaikade MTÜ on suurim koduta loomadega tegelev organisatsioon Eestis ja nii oma keskuses kui ka seitsmes varjupaigas üle Eesti hoolitsetakse igapäevaselt ligi 600 kassi, koera ning pisilooma eest, siis on ajaannetajad oodatud kõikidesse nende varjupaikadesse. “Abi ei lähe vaja koeradega jalutamisel ega kassidega mängimisel, sest loomadega tegelevad siin siiski professionaalid, küll aga on abikäsi tarvis muude väga erinevate tööde ja tegemistega,” rääkis ta.

Annetame Aega kiirkohtingul said kokku ajaannetajad ja (aja)annetusi vajavad organisatsioonid. Annetame Aega kiirkohtingul said kokku ajaannetajad ja (aja)annetusi vajavad organisatsioonid.

Vabaühendus kutsu ajaannetajad appi!

„Üheskoos toimetades ja omavahel jõudusid ühendades on lihtsam,“ on Annetame Aega algatuse projektijuht Evelyn Parv veendunud. Seetõttu on sellest kevadest Annetame Aega kodulehel uus sektsioon – Kuulutused – kuhu lisame ajaannetusi vajavate organisatsioonide kuulutusi. „Andke meile oma soovidest, vajadustest ja eesootavatest sündmustest märku,“ julgustas ta vabaühendusi ning kõiki teisi ajaannetajaid ja vabatahtlikke kaasavaid organisatsioone kirja teel ühendust võtma!

Ajaannetamine rikastab organisatsiooni kultuuri 

Kohtumisel sai sõna ka Annetame Aega algatuse initsiaator, Swedbank Eesti. Nende toetustegevuste juht Kärt Kaasik-Kepler rääkis, kuidas nemad suurettevõttena ajaannetamist korraldavad, millised on nende väljakutsed ja võimalused ning jagas praktilisi nõuandeid ajaannetamise korraldamiseks. Ajaannetamine võib rikastada nii organisatsiooni kultuuri kui ka töötajaid individuaalselt ja loob sügavamaid sidemeid kogukonnaga, jäi kõlama tema sõnum.

Kui heategevus ja ajaannetamine ei ole teie organisatsioonis võõras ettevõtmine või alles soovite oma ettevõttes heategevusega algust teha, siis andke märku ja liituge Annetame Aega algatusega! Ühendame jõud ja teeme rohkem head!

Annetame Aega kiirkohtingul said kokku ajaannetajad ja (aja)annetusi vajavad organisatsioonid. Annetame Aega kiirkohtingul said kokku ajaannetajad ja (aja)annetusi vajavad organisatsioonid.