Eesti juurtega globaalne tehnoloogiaettevõte Wise liitub Annetame aega võrgustikuga. Enam kui 2000 Eestis tegutsevat Wiserit saavad nüüd ka siinse algatuse kaudu maailma häid muutusi tuua. Wise’i ESG juht Caroline Corbett-Thompson avab, miks Wise aja annetamist toetab.
Teame Wise’is, et suurimat positiivset mõju loome maailma oma piirideta raha missiooni ja Wise’i toodete kaudu, mis võimestavad ja aitavad miljoneid inimesi üle kogu maa. Aga usume, et meie ühiskondlik vastutus laieneb finantsmaailmast välja.
Meil on kokku üle 5000 Wiseri ning neist enam kui 2000 töötab Eestis. Soovides suurendada oma panust nendesse kogukondadesse, kus me igapäevaselt tegutseme, juurutasime mõned aastad tagasi iga-aastase tasustatud vabatahtlikkuse päeva. Seda saavad kasutada absoluutselt kõik Wise’i töötajad, nii siin kui ka teistes riikides, et panustada mõnda endale südamelähedasse algatusse või projekti. On äärmiselt tore näha, et järjest rohkem on ettevõtteid, mis oma töötajatele kas omal initsiatiivil või tänu Annetame aega algatusele sarnaseid lahendusi pakuvad.
Miks alustada? Sest me oleme osa kogukonnast
Iga ettevõte on ühiskonnas eraldi üksus ja teeb midagi, mida ühiskonnal on vaja. Siiski meeldib mulle rõhutada, et samuti oleme osa ühiskonnast kui kogukonnast. Oluline on märgata kohti, kus kogukonnal on abi vaja, hinnata oma ressursse ja pakkuda abi. Üks päev vabatahtlikku tööd võib tunda väike asi, kuid kui see korrutada kõigi nende tuhandete inimestega, kes aitavad, tuleb kokku järjepidev vool aega ja energiat just sinna, kus seda kõige enam vajatakse. Olgu selleks tänavate puhastamine prügist, hooldekodus olevate inimeste abistamine, koolis tunni andmine, toiduabi pakkide komplekteerimine… Ideid ja tegevusi on palju.
Wise’i missioon põhineb õiglusel, läbipaistvusel ja kogukonnal. Me tegutseme selle nimel, et muuta maailma raha liigutamine ja haldamine kiireks, lihtsaks ja soodsaks kõigi inimeste ja ettevõtete jaoks, ükskõik, kus nad asuvad. Seisame nende vabaduste eest, millesse usume, ning oma aja annetamine on meie töötajatele lisaväljund, et olla olemas seal, kus abi on vaja ja kus me saame aidata.
Meie tiim võttis võimaluse oma ajaga panustada pühendumise ja rõõmuga vastu ning selle võtame endaga Annetame aega võrgustikku kaasa. Lisaks on loomulikult tore olla nende seltsis, kes samuti kogukonna toetamist tähtsaks peavad. Loodan, et Wiserid leiavad lisaks enda kogemuse jagamisele võrgustikust nii ideid kui ka inspiratsiooni, kuidas seda aega ja energiat veelgi paremini rakendada.
Kuhu minna? Mida teha?
Meie vabatahtliku töö päeva kasutades saavad töötajad ise valida, kuhu oma aega panustada, et just endale südamelähedast algatust või organisatsiooni toetada. Lisaks suuremate kohalike abiorganisatsioonide nagu Toidupank aitamisse käivad meie töötajad regulaarselt loomade varjupaikades, toetavad rohelisi liikumisi ning panustavad haridusse, jagades oma teadmisi koolides näiteks tasuta Wise’i ettevõtluskooli wi.se/kool töötubades mentordamise või näiteks Asendusõpetaja programmi läbi. Abiks on käidud ka SOS lastekülas, sotsiaalses ettevõttes Siin ja Sääl, Lootuse külas ja heategevuspoes Aarete Laegas suurperedele abipakke sorteerimas. Sel sügisel alustame koostööd ka Eesti Pagulasabiga, et meie töötajad saaksid toetada Eestisse jõudnud inimeste kohanemist kas keelesõbrana, õpetades digioskuseid või aidates korraldada organisatsiooni üritusi.
Tööandja ja kollektiivi poolt vaadatuna mõjub oma päeva annetamine inimestele tõeliselt hästi. See motiveerib ning inspireerib, eriti kui aja annetamise lood jõuavad aitajast kaugemale ja inspireerivad ka teisi. Võimalus siduda oma tööd tähenduslike tegevustega mõjutab positiivselt nii töötajate isiklikku rahulolu kui ka laiemalt tööõnne.
Kolm soovitust, kui ei oska otsustada, kuhu aega annetama minna:
- Uuri kolleegidelt ja sõpradelt, kus nad on käinud aega annetamas, kuula nende lugusid.
- Vaata Anneta aega veebist või Facebooki seinalt infot ja kontakte, kes otsivad vabatahtlikke või otsi inspiratsiooni lehe blogilugudest.
- Oma aega saad kogukonna hüvanguks annetada ka üksi. Alusta näiteks oma kodukandi tänavate või pargi prügist puhastamisega. Boonuseks on värske õhk!
Pärast vabatahtlikku tööd võta kindlasti aega, et kogemust teistega jagada ja neidki inspireerida.
Wise suvepäevade tiimitöö. Fotod: Maanus Kullamaa