VABATAHTLIKU TUGIISIKU TEENUS

30.08.2021

Tallinna Perekeskuse vabatahtliku tugiisiku teenus on kooliealistele lastele ja noortele mõeldud teenus, toetamaks nende enesehinnangut ning arendamaks positiivset maailmavaadet. Teenuse eesmärk on toetada lapse iseseisvat toimetulekut juhendamise, julgustamise ja motiveerimise teel, võimaldada aktiivne osavõtt ühiskondlikust elust. See saab võimalikuks täiskasvanud tugiisiku ja lapse üks- ühese sõpruse kaudu.

Teenusel osalevad 7-18 aastased lapsed ja noored, kes on üksildased ja vajavad head sõpra, kellel ei ole suhtlemiseks piisavalt kogemusi ja oskusi või kelle peres toimuvad suured muutused, millega on raske kohaneda.

Vabatahtlik tugiisik toetab ja kuulab last, lapsel on võimalus arutleda temale olulistel teemadel. Laps ja tugiisik kohtuvad üks kord nädalas vabal ajal ning sisustavad seda endale meeldivate tegevustega. Kohtumispaikade valik sõltubki tugiisiku ja lapse soovidest ja võimalustest. Varasemalt on vabatahtlikud lastega käinud kardiga sõitmas, kinos, maalimist õppimas, vanalinnas jalutamas ja veel paljudes kohtades. 

Vabatahtliku tugiisikuna tegutseb Tallinna Perekeskuses kuni 30 vabatahtlikku. Tegemist on nii hakkajate noorte kui ka elukogenumad inimestega, kellel on soov ennast avada uutele kogemustele ja oskustele. Vabatahtlik tegevus ei nõua suuri jõupingutusi, see eeldab vaid tahet olla positiivseks eeskujuks.

KUI SOOVID TULLA VABATAHTLIKUKS TUGIISIKUKS, SIIS VÕTA MEIEGA JULGELT ÜHENDUST!

Lisainfo tugiisikuteenistuse ja võimaluste kohta telefonil  53937687 või e-posti aadressidel virve.ojasoo@pk.ee ja triinu.sink@pk.ee

Pilt: minulaps.ee