Swedbank kutsub kaasa mõtlema ettevõtete rollist ühiskonnas

28.07.2017

Augustikuu kõige põnevamad arutelud toimuvad Paides, kus 11. ja 12. augustil saab toimuma juba neljas Arvamusfestival.  Kuna sõnas on jõudu, kutsub Swedbank Arvamusfestivali toetajana kaasa mõtlema teemadel, mis muutuvas usalduskeskkonnas on ettevõtete ja ühiskonna jaoks olulised.

Mis üleüldse on ettevõtete roll ühiskonnas? Millised on need teemad, mille osas ettevõtted peaksid laiemalt sõna võtma? Kuidas mõjutab ettevõte oma väärtuste ning hoiakutega oma töötajaid ning teisi ühiskonnaliikmeid? Mis on nii sinu kui minu motivatsioon ühiskonda panustada? Nii töötaja kui eraisikuna? Kui suur osa Eestist on üldse aktiivsed kaasamõtlejad ning ärategijad? Just nendel teemadel arutavad laupäeval, 12. augustil kell 13-14:30 sotsiaalteadlane Maie Kiisel ning Swedbanki juht Eestis Robert Kitt Kaasava ühiskonna alal, arutelus „Ettevõtete roll ühiskonnas“. Aruteluga on oodatud ühinema kõik ühiskondlikult vastutustundlikud ettevõtted ning vabasektori esindajad.

Tööelu jaoks oluliste oskuste, muutuva haridussüsteemi ning tööelu tuleviku üle vahetavad mõtteid Swedbanki personalijuht Ülle Matt, juhtimisekspert Maaja Vadi, Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina ning tehisintellekti ekspert Kristjan Korjus. Arutelu „Kuidas töö on muutnud inimest ja inimene muudab tööd?“ toimub 11. Augustil kell 14-16 Kaasva ühiskonna alal.

Kahe päeva jooksul on kaasava ühiskonna koondatud need haaravad ja pikaajalise mõjuga ühiskondlikud teemad, mis meile kõigile täna laialdaselt mõtteainest pakuvad. Nii näiteks uurime, millise profiiliga töötajaid vajame 20 aasta pärast ning milliste väljakutsetega seisab silmitsi tööturg. Samuti võetakse fookusesse vana ja uus majandus ning arutatakse kohustusliku õpetajateenistuse üle. Laupäeval kutsume Sind laiemalt kaasa mõtlema selle üle, kelle asi see ühiskond üldse on. Sinu, minu või hoopis kellegi kolmanda? Tutvustame uusi sotsiaalseid algatusi, arutame, milline on ettevõtete roll ühiskonnas ning mõtiskleme, kes ja kuidas peaks üldse panustama, et positiivsed muutused ühiskonnas teoks saaksid.

Kaasava ühiskonna ala veavad Swedbank, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Pipedrive, MTÜ Mondo, Tartu Ülikooli haridusuuendskeskus, Heateo SA, Noorte Tugila, Paide Täiskasvanute keskkool.