Rakvere Ametikool: Loodame, et loomaaia abistamine saab traditsiooniks

09.08.2017

Rakvere Ametikool viis läbi oma igakuise algatuse – taarakampaania. Aprilli algusest juuni keskpaigani korjati taarat kahe surikaadi jaoks. Juunis anti kampaaniast saadud kasum üle Loomaia Sõprade Seltsile ja lisaks tehti korrastustöid loomaaia territooriumil – üheskoos riisuti ja korrastati peenraid muru külvamiseks.

Rakvere Ametikooli huvijuht Kristina Alunurm ütles, et õpilased olid väga motiveeritud minema loomaaeda vabatahtlikku tööd tegema. “Loomaaias tööd tehes mõtlesime, et äkki saame selle ürituse enda jaoks traditsiooniks muuta, kuid seda näitab aeg, igatahes ootame meie juba, millal on võimalik sinna tagasi minna,” lisas ta.

Lisaks heakorratöödedele nägid Rakvere Ametikooli õpilased ka ninasarviku poega, kes esimest korda väljas käis ja nautsid ka kohti, kuhu tavakülastajad ei tavaliselt ei pääse. “Näiteks saime käia putukate toas, kes ootavad uue ruumi valmimist, “ ütles Alunurm.

Peaaednik Hannes Maripuu kiidab Rakvere Ametikooli. “Nad olid kõik viimseni innustunud, see oli lihtsalt uskumatu. Ma arvasin, et ma jooksen mööda platsi, ajan neid taga, üritan neid kuidagi kokku saada, aga see ei olnud üldse probleem, “ lisas Maripuu oma jutule.