Playtech Estonia: soovime ajaannetusega toetada neid organisatsioone, kes päriselt hoolivad ja organisatsioone, kelle tegevusvaldkonnast meie töötajad hoolivad

02.10.2023

Playtech Estonia on aktiivne osaleja ja kaasamõtleja Annetame Aega võrgustikus. Loe lähemalt, milliseid ideid ja nõuandeid nad jagavad organisatsioonidele, kes soovivad luua enda jaoks ajaannetamise süsteemi! 

Oleme Playtech Estonia näol üks ettevõtteid, kes on liitunud Annetame Aega võrgustikuga. See tähendab, et igal meie ettevõtte töötajal on võimalus üks tasustatud tööpäev kinkida oma südamelähedasele organisatsioonile aega annetades. Et oma töötajaid seda tegema julgustada, korraldasime juba mitmendat aastat järjest ajaannetuse nädalad, mille raames organiseerisime seitse erinevat projekti, kuhu meie töötajad said end registreerida, et siis koos tiimiga ühel päeval koos aega annetama minna. Oma arvamuse on nende organisatsioonide leidmisel alati saanud öelda ka Playtech Estonia töötajad ise.

Ajaannetamise nädalad

Sel aastal toimusid ajaannetamise nädalad 4.-17 septembril ja meie töötajad külastasid kahe nädala jooksul Nõo Hooldekodu, Tartu ja Võru Koduta Loomade Varjupaika, nii Tartu kui Tallinna Toidupanka ja Pesaleidjat. Samuti käisid meie töötajad koos oma peredega Soomaa rahvuspargis puisniite taastamas. Lisaks on plaanis jõulude paiku võimalusel abikäsi ulatada ka Pauluse Kiriku Supiköögile. Kokku annetasid oma päeva sel perioodil ligikaudu 80 töötajat.

Nõuanded ja soovitused

Mõned ideed, nipid ja näpunäited ettevõttele, kellel ei ole veel toimivat ajaannetamise süsteemi, kuid teema kõnetab:

  • Kaardistage ära heategevuse roll enda ettevõttes või organisatsioonis
  • Mõelge läbi, millistele valdkondadele oma aja annetamine võiks just teie töötajaid kõnetada.
  • Miks mitte töötajatelt küsida, milline organisatsioon just neis huvi tekitaks?
  • Pange kirja kõik aspektid, mida vabatahtlik tegevus teie ettevõttele annaks – töötajate kaasatuse, tiimikultuuri parandamise, tööandjana silmapaistmise, missioonitunde tekitamise, aga miks mitte ka võimaluse siduda töö- ja eraelu. Playtech Estonias näiteks käisid meie töötajad Soomaal puisniite taastamas koos peredega.
  • Alustage sellest, et organiseerite ühe ajaannetuse päeva. Leidke näiteks kolm organisatsiooni, sõlmige nendega kokkulepe ja andke töötajatele valida, kuhu nad neist kolmest minna soovivad. Google’st saab nende leidmisel hõlbsasti abi.
  • Oluline on nii eel- kui järelkommunikatsioon ja motiveerimine ning inspireerimine läbi kogemuste jagamise.
  • Ärge unustage, et oluline on kindlasti paika panna ettevõttesisesed reeglid, kuidas ja mis tingimustel oma aega annetada saab – näiteks, et minema peab vähemalt kahekesi või organisatsioon peab olema suurema ühiskondliku mõjuga.
  • Kui jääte hätta, siis annetameaega.ee aitab.

Heategevus on Playtechis olulisel kohal

Meie jaoks on ühiskonnale tagasi andmine vastutustundliku ettevõttena väga oluline. Nii ajaannetuses kui ka üldises heategevustrateegias lähtume ennekõike valdkondadest, mis on Playtechi enda tegevusalaga seotud, meie töötajaskonnale tähenduslikud või haakuvad laiema sotsiaalse mõjuga ühiskondlike eesmärkidega, seda nii ajalise kui ka rahalise annetuste puhul.