Millised plaanid on Annetame Aega liikmetel pühadeks ja uueks aastaks?

10.12.2021

Pühade ja uue aasta eel on parim aeg vaadata tagasi möödunud aastale ning teha plaane uueks. Uurisime, millised plaanid on pühadeks ja uueks aastaks heategevuses ja ajaannetuses Annetame Aega liikmetel.

Kristi Rander, MDC Max Daetwyler Eesti personalijuht:

Jõulude ajal on meie ettevõttes traditsiooniks, et me ei tee klientidele kingitusi, vaid suuname oma panuse heategevusse. Eelmisel aastal toetasime mittetulundusühingut Peaasjad, sel aastal toetame Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi. Uuel aastal jätkame senist koostööd Toidupangaga, kus vabatahtliku töö tegemine on tehtud väga lihtsaks – kiirelt saab aja kokku leppida ning töökäsi on alati vaja. Samuti planeerime jätkata toidukogumise aktsiooniga, kus soovijad saavad annetada virtuaalseid toidukorve. 

Meeskonnana aega annetades oleme õppinud üksteist paremini tundma ja näinud, kuidas koostööd tõhusamaks muuta. Peale heategu teeme oma tavapärast tööd ka hoopis suurema õhinaga.Ja muidugi see tunne, et me oleme vajalikud ja muudame kellegi päeva paremaks, pakub rõõmu ja rahulolu.

Mari Vahtrus, Advokaadibüroo Sorainen advokaat:

Pühade ajal osaleme juba neljandat aastat Naerata Ometi MTÜ projektis, kus meie töötajad teevad jõulukinke asenduskodudes elavatele lastele. Kingikuhjad kontoris toovad ka endale palju jõulurõõmu ja kinkide tegemise võimalus on töötajate seas väga oodatud ja hinnatud.

Uuel aastal plaanime jätkata Shared Mission programmiga, mille raames anname tasuta õigusabi MTÜ-dele ja muudele algatustele. Lõppeval aastal oli Shared Mission programmi fookuseks tervise teemaga seotud algatused, uue aasta teema valimine on hetkel käimas.

Muidugi jätkame ka Annetame Aega programmiga ja selle raames on igal töötajal võimalik kaasa lüüa kas üritusel osaledes või seda korraldades. Eriti mõnusad on üritused, kus saab õues olla ja liigutada, näiteks prügi korjates või mõnda õueala korrastades. Hiljuti käisime näiteks Tallinna Loomaaias rebaste, kotkaste ja huntide puure korrastamas. See on kontoritööle lõbus vaheldus ja plaanime mõne sellise ürituse kindlasti uuel aastal korraldada.

 Siseministeeriumi kodanikuühiskonna osakonna nõunik Marten Lauri:  

Pühade eel, 16. detsembril korraldab Siseministeerium oma töötajatele virtuaalse jõuluhommiku, tõstmaks teadlikkust heategevusest ja vabatahtlikuna ühiskonda panustamisest. Meile tuleb külla Merje Klopets Swedbankist, kes tutvustab annetuskeskkonna Armastan Aidata võimalusi ja jagab värske annetamisuuringu tulemusi. Lisaks jagame muljeid viimaselt vabatahtlike poolpäevalt Keila SOS Lastekülas, et tuletada meelde kõigi Siseministeeriumi töötajate võimalust annetada üks tööpäev aastas vabatahtlikuks tegevuseks tööaja arvelt.


Foto: www.dimaghawi.com