Meaningful Talks OÜ liitus Annetame Aega algatusega

18.12.2023
Annetame Aega võrgustik on saanud uue liikme - Meaningful Talks OÜ. Foto: Karen Härms

Annetame Aega algatusega liitus Meaningful Talks OÜ. Pildil ettevõtte kaasasutajad Lilian Promet ja Kristi Jõeorg. Foto: Karen Härms

On suur rõõm teatada, et meie Annetame Aega võrgustik on saanud uue liikme – Meaningful Talks OÜ.

Selleks, et omavahel paremini tuttavaks saada, uurisime kes nad on, millega nad tegelevad, miks nad peavad ajaannetamist ja heategevust oluliseks ning mida nad toovad endaga kaasa meie võrgustikku. Meile vastas Lilian Promet, Meaningful Talks kaasasutaja.

Millega Meaningful Talks OÜ tegeleb ja milline on teie meeskond? Kas ja milline on teie varasem kogemus heategevuse ja ajaannetamise osas?

Vaimsest tervisest, heaolust ja läbipõlemisest ollakse harjunud mõtlema kui isiklikust probleemist. Kuid üha enam tööandjaid mõistab vajadust tegeleda oma töötajate vaimse heaoluga, sest sellest sõltuvad ka tööandja bränd, töötaja hoidmine ning töötajakogemus, töötajate sooritusvõime ja tulemused.

Meaningful Talks’i eesmärk on pühenduda just nende tööandjate toetamisele, kes võtavad oma inimeste heaolu ja tervist tõsiselt ning mõistavad, et ettevõte on inimesed, mitte protsessid. Oleme loonud digitaalse koolitusplatvormi, mis annab inimest väärtustavale tööandjale võimaluse läbi erinevate videoloengute ennetada vaimse tervisega seotud probleeme ning leida toetavaid koolitusi tööalaste ja eraeluliste väljakutsete lahendamiseks. Koolitusplatvormil saadud teadmiste läbi tõuseb töötajate teadlikkus iseendast, paranevad sotsiaalsed- ja eneseregulatsiooni oskused ja kasvab sooritusvõime.

Meaningful Talks on tegutsenud 3 aastat ja selle aja jooksul on ettevõtte meeskond kasvanud kahest liikmest kaheksa liikmeni. Ettevõtte sees väärtustatakse tähendusrikkaid suhteid ja peetakse väga oluliseks enesearengut ning omavaheliste suhete hoidmist.

Ettevõtte juhtkond on varasemalt heategevusega kokku puutunud läbi erinevate ühenduste. Mina olen aktiivselt osalenud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni tegevustes ja Kristi Jõeorg on Tallinn Moon Rotary klubi liige. Varasemalt me Annetame Aega algatusega kokku puutunud ei olnud.

Millal ja miks otsustasite Annetame Aega algatusega liituda, millised on teie ootused ja mida toote endaga võrgustikku kaasa?

Otsustasime liituda Annetame Aega algatusega, kuna väärtustame tähendusrikkad suhteid ja usume, et iga ettevõte peaks omalt poolt ka ühiskonnale tagasi andma. Oleme siiani tugevalt panustanud haridussüsteemi toetamisse ja uuendamisse ning soovime sellel suunal veel rohkem ära teha.

Meie ootused Annetame Aega algatuse suhtes on avastada Eestis tegutsevaid heategevusorganisatsioone, kellega koos omalt poolt ühiskonnale tagasi anda. Meie jaoks on oluline anda oma panus tagasi sellesse sektorisse, kuhu oleme seni ka ise palju panustanud. Enda poolt toome kaasa teadmised ja kogemused turundusest ja müügist ning laia kontaktvõrgustiku.

Miks peaksid organisatsioonid heategevusse panustama ja aja annetamisega algust tegema?

Usume, et see, mille välja annad toob sulle tuhande kordselt tagasi ja kui on võimalik kuhugi terve meeskonnaga panustada, siis saab esiteks rohkem tehtud ja tekib meeskonnas samuti suurem ühtsustunne.

Isiklikult olen panustanud aja annetamisega noorte jooga tundide läbi viimisesse. Siinkohal meenub üks liigutav lugu. Andsin ühes koolis noortele joogat, märkasin, et tunnis on üks poiss, kes kaasa ei teinud ja oli väga passiivse olekuga. Siiski hoidsin temaga sõbralikku kontakti (silmsidet) ja otseselt kaasa tegema ei survestanud – olin lihtsalt olemas. Tunni lõppedes arvasin, et sellele noorele tund peale ei läinud, aga minu üllatuseks tuli ta peale tunni lõppu minu juurde ja ütles: “Teie tund oli väga põnev ja ma tahtsin kaasa teha küll, aga hetkel tundub minu jaoks kõik nii mõttetu”. Arutasime poisiga teemat ja sain aru, et ta oli kaotanud oma elurõõmu ja see oli väga tõsine märk minu jaoks. Helistasin poisi emale ja võtsin ühendust ka kooli juhtkonnaga. Olin tänulik, et murega hakati koheselt tegutsema ja üks noor sai kiirelt abi.

Tunnen, et meil on vaja üheskoos rohkem märgata ja kohal olla – just nende jaoks, kes seda kõige rohkem vajavad.

Millised valdkonnad ja tegevused teid ajaannetamise juures kõige enam kõnetavad? 

Kõige rohkem kõnetavad meid need algatused, kuhu oleme ka ise palju panustanud – eelkõige haridussektor.

 

Meaningful Talks, tere tulemast Annetame Aega võrgustikku!