Maison Solutions: nii nagu õpetades õpime, saame ka abistades tegelikult ise tuge

07.05.2024

Maison Solutions liitus Annetame Aega algatusega.

Annetame Aega võrgustik sai lisa ja meil on suur rõõm tervitada uut liiget – konsultatsiooni- ja koolitusettevõtet Maison Solutions OÜ.

Selleks, et omavahel paremini tuttavaks saada, uurisime Maison Solutions juhilt ja põhikoolitajalt Tuuli Stewartilt, kes nad on, millega nad tegelevad ning miks nad peavad ajaannetamist ja heategevust oluliseks, aga ka seda mida nad endaga võrgustikku kaasa toovad.

Millega Maison Solutions tegeleb ja milline on teie meeskond? Kas ja milline on teie varasem kogemus heategevuse või ajaannetamise osas?

Maison on konsultatsiooni- ja koolitusettevõte. Me nõustame ja korraldame erinevaid kursuseid ja koolitusi väikeettevõtetele ja MTÜ-dele aga ka Töötukassa klientidele. Kõigil meie koolitajatel on pikaajaline õpetamise, oma kompetentsi alal töötamise ja juhendamise kogemus. Enamus meie koolitajatest on kogenud õppejõud, täiendanud end erinevates kultuurides, mitmetel erialadel ja on mitmekülgse kvalifikatsiooni omanikud. Usume elukestvasse õppesse ja täiendame end pidevalt.

Maisoni heategevuse ja ajaannetamise kogemus on seotud professionaalse ajaannetamisega läbi koolituste. Kuna Eesti vabaühendused on ühed tagasihoidlikumad Euroopa Liidus toetuste küsimise ja seetõttu ka saamise osas ning põhjuseks on see, et ei osata raha küsida ega ka luua edendavaid sidemeid, siis pakub Maison väikeettevõtluse ja MTÜ-de mentori ja koolitajana igal hooajal vähemalt ühe tasuta koolituste sarja. Oleme seda formaati kasutanud juba aastaid turbokoolituste nimetuse all „Välk ja pauk“. Juba aastaid oleme KÜSK arenguhüppe toetuste huvilisi kutsunud taotluse kirjutamise tasuta koolitusele. Nii teeme ka tänavu – vaatame kolmenädalase koolituse jooksul läbi taotluse kirjutamise anatoomia, loeme ka päriselt kavandatavad taotlused läbi, teeme oma ettepanekud ja jääme siis pöidlad pihus parimat lootma. Oleme uhked, et meie tiiva alt on jõudu saanud mitmed kogukondi ergastavad ettevõtmised, mis edasi lendavad juba kaugemale ja kõrgemale.

Millal ja miks otsustasite Annetame Aega algatusega liituda, millised on teie ootused ja mida toote endaga võrgustikku kaasa?

Liikumisest ei teadnud varem midagi, kuid tänu Annetame Aega algatuse kiirkohtingule kohtusin tegijatega ja esimene kogemus oli väga inspireeriv.

Ootus on innovatiivseks, avatud ja tulemustele suunatud suhtlemiseks. Eestlased on liiga kapseldunud (olen mitmekultuuriline, elanud erinevates paikades) – see pidurdab paljude heade ideede tegelikkuseks saamist. Annetame aega formaat on üks võimalus suhtlemise liikuma lükkamiseks ja juba sellisena väga tervitatav. Püüan võrgustikku kaasa tuua just selle suhtumise läbi oma kogemuste, oskuste, teadmiste ja optimismi.

Miks peaksid organisatsioonid heategevusse panustama ja aja annetamisega algust tegema? 

Heategevuse kontseptsioon ei ole veel päriselt Eestisse jõudnud. Aga virvendusi on. Olen kokku puutunud paljude globaalsete ja väga suuremahuliste heategevusüritustega, sh mitmesugune humanitaarabi. Mitte alati ei ole see hea tegemine. Riikideülesed abistamised ei pruugi alati viia idealistlikult seatud eesmärkideni. Lokaalne on nähtavam ja paindlikum, sageli ka paremini sihitud. Selles mõttes on Eesti väiksus isegi positiivne. 

Heategevusse panustavatele organisatsioonidele on see ühest küljest hea võimalus enese reklaamimiseks, teiselt poolt on see suurepärane HR tööriist – õppida tundma inimeste suhtumisi, oskusi ja andeid, mis praeguste tööülesannete juures varju on jäänud. Lisaks liidab see nii kollektiivi, kui annab võimaluse uuteks tutvusteks läbi abistatute – nii nagu õpetades õpime, saame ka abistades tegelikult ise tuge.

Millised valdkonnad ja tegevused teid ajaannetamise juures kõige enam kõnetavad?

Kuna olen istuva eluviisiga tubane töötaja, siis on füüsiline tegevus väljaspool kontorit alati tervitatav ning see kehtib ka ajaannetamise puhul.

Teisalt, olen professionaalne koolitaja ja uskudes sellesse, mida teen, olen valmis tegema lühikesi tasuta kursuseid konkreetsetele sihtgruppidele. Teeme seda oma meeskonnaga vähemalt korra igal hooajal ja koolitame oma arengusse panustavaid MTÜsid üle Eesti nii eesti kui vene keeles. Aegajalt kaasame niisugustesse lisakoolitustesse lektoreid ka väljastpoolt, et toetada Maison Solutionsi põhilist suunitlust – tõsta kursustel osalejate ettevõtlikkust selle kõigis vormides.

Maison Solutions liitus Annetame Aega algatusega.

Annetame Aega algatus – ühendame jõud ja teeme rohkem head!

Kui heategevus ei ole teie organisatsioonis võõras ettevõtmine ning olete valmis andma oma töötajatele vaba päeva ajaannetamiseks ja heategevusse panustamiseks, siis olete oodatud liituma Eesti Tööandjate Keskliidu ja Swedbank AS-i heategevusliku algatusega. Annetame Aega algatuse eesmärgiks on edendada Eestis tegutsevate ettevõtete ja nende töötajate seas vabatahtliku tegevust. Algatusega liitumisega ei kaasne mingeid kohustusi, küll aga kaasneb sellega võimalus teiste sarnase mõtteviisiga organisatsioonidega võrgustuda, jagada kogemusi ning üksteiselt õppida.

Lisainfo: Evelyn Parv | evelyn@employers.ee