Kutsume tiime osalema maailmakoristuspäeval

27.08.2019

Eesti Tööandjate Liit toetab 21. septembril toimuvat Maailmakoristuspäeva ja kutsub tööandjaid leidma võimalusi, kuidas oma organisatsioonis ühiselt maailmakoristusel osaleda. Maailmakoristuspäev sobib hästi näiteks meie Annetame Aegavõrgustikuga liitumiseks või ka niisama meeskonnatunde parandamiseks – ühiselt hea tegemine liidab.

Eelmisel aastal tehti Eesti maailmakoristuspäeva meeskonna eestvedamisel ära midagi erakordset – 18 miljonit inimest 157 riigis tuli eestlaste üleskutsel kodudest välja ja koristas terve ilma palju puhtamaks. Eestis kraamis loodust umbes 10 000 inimest.

Tänavu toimub Maailmakoristuspäev taas – 21. septembril 2019! Ja taas vähemalt 150 riigis. Eestis pööratakse tänavu tähelepanu eelkõige väikesele ja nähtamatule prügile, mis tegelikult igal pool meie ümber salakavalalt laotub. Kui vaatame hoolikalt ringi, leiame prügi mitte ainult loodusest, vaid kõikjalt meie radadelt. Need on suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud – kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid mis ometi on märkamatult jõudnud mänguväljakule, põõsa alla, koduteele ja ukse kõrvale. Ka see on prügi, mis on vahest sama ohtlik kui suur prügi metsa all.

Mõned võimalused, kuidas tööandja saab Maailmakoristuspäeval osaleda:

  • korraldage koristuspäev tiimi ühendava meeskonnaüritusena;
  • toetage avalike sõnumitega Maailmakoristuspäeva, kutsudes kõiki prügi märkama ja seda koristama;
  • kutsuge üles ettevõtte kliente koristuspäeval osalema, märkama ning tegutsema;
  • pange korraldamisele õlg alla ning hakake Maailmakoristuspäeva ametlikuks partneriks.

Kes aga ise ei saa miskil põhjusel koristama tulla, ent soovib siiski panustada Maailmakoristuspäeva õnnestumisse, saab koristuspäeva toetada ka rahaliselt.

Rohkem infot koristamise, registreerimise ja muu kohta saab leida Maailmakoristuse veebilehelt www.maailmakoristus.eening lisaküsimustele vastab Dolores, aadressil dolores@maailmakoristus.ee