Koostegemise ilu ja võlu

07.01.2021

“Ammu on teada tõed, et koos jõuab rohkem ning ühtsuses peitub jõud,” kirjutab oma ajaannetuse kogemusest Viru Keemia Grupp. Kuivõrd lüüriliselt see ka ei kõlaks, tuleb tunnistada, et just tänu meie üleskutsega ühinenud osavõtlikele töötajatele saime hakkama kiiduväärt tegudega.

Meie septembrikuu talgute üleskutse sai innustust Maailmakoristuspäevast. Võtsime härjal sarvist, valisime koostöös linnavalitsusega välja haljasala, mida prügist puhtaks teha. Ees ootas keerulisim osa ehk vabatahtlike kokkusaamine. Usk meie inimeste teadlikkusse oli suur, eesmärgiks oli ju meie endi territooriumi kõrval asetseva Kaevuri haljasala korrastamine. Paljud on kursis, mis seisus olid selle ala teeäärsed: purgid, pudelid, ehitusprügi, rehvid, olmeprügi, vanad riided, autoosad, vana mööbel ja palju muudki. Õnneks ei pidanud me sel laupäeval üksi tonnide viisi prügi konteineritesse vedama. Olgem ausad, ega see meil poleks õnnestunudki, kui meid poleks aidanud meie kolleegid, kes haarasid oma pereliikmedki kaasa.

Pilt, mis koristustalgutel avanes oli väga morjendav, samas üllatav. Inimesed on aastaid tassinud enda poolt toodetud jäätmeid metsa, visanud puude ja põõsaste alla, teinud metsast prügilad. Koristades avanesid üha uued hunnikud, mis olid võssa kasvanud, prügikihtide all ootasid meid uued prügikihid. Väga kahju, et leidub inimesi, kes arvavad, et teeäärne on kõige parem koht nende prügi jaoks.

Jah, kõik talgulised olid tublid, tegid suure töö ära. Haljasala sai 17 kuupmeetri prügi võrra puhtamaks, kuid tänapäeva maailmas võiks olukord olla selline, et seda prügi ei tekigi metsa ja tee äärde. Peaksime rohkem hoolima ja mõistma, mida meie loodusele, seda loodus meile.

Samal päeval ei piirdunud me üksnes koristustalgutega, vaid käisime oma vägeva tiimiga ka Kävas puid istutamas. Nüüd on Kohtla-Järve Ehitajate tee tänav 12 iluõunapuu võrra rohelisem ja linnapilt kaunim.

Suur tänu kõigile talgulistele, kes oma puhkepäeval õilsa eesmärgi ning puhtama looduse nimel koristama ja puid istutama tulid. Kuigi meid polnud palju, olime niivõrd tublid, et jõudsime oodatust rohkemgi ära teha. Loodame, et järgmine kord on meid veelgi rohkem, sest seltsis lõbusam ja tõhusam.

Allikas: Viru Keemik