INSPIRATSIOONI SÜGISESEKS AJAANNETUSEKS

10.10.2022

Sügis on täies hoos – kõlab kui ideaalne aeg teha meeskonnaga midagi head? Kogusime inspiratsiooniks mõned ideed, kuhu soovi korral sel sügisel ühiselt aega annetada.

29. novembril toimuvad taas Annetamistalgud, mille raames kümned vabaühendused üle Eesti võtavad ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Annetamistalgutel on eelneva kolme aastaga heategevuseks kogutud juba üle 500 000 euro. Talgutele sobivad kõik tegevused, mis aitavad leida uusi annetajaid ja tugevdada sidemeid olemasolevatega. Registreerimine 2022. aasta talgutele on avatud. Talgute kaart, täpsem info ja registreerimine SIIN.

Toidupanka vabatahtlikuks. Vabatahtlikuna on Sul võimalus anda oma panus toidupanga igapäevatöösse ja arendusse. Annetatud toit teeb läbi pika teekonna, enne, kui see jõuab abivajajani. Just sinu abiga jõuab toit kaubandusest toidupanka, saab hoole ja hoolitsusega sorteeritud, ladustatud, komplekteeritud ja jagatud abivajajatele. Kaasa aitamiseks on palju erinevaid võimalusi nii üksikisiku kui ka grupina, näiteks sõprade, kolleegide või koolikaaslastega. Igaühel on võimalik panustada vastavalt oma soovile ja võimetele. Kui soovid tulla vabatahtlikuks kohalikku toidupanka, siis anna palun endast märku võttes ühendust piirkondliku toidupangaga.

Eesti Punase Risti Taaskasutuskeskus ootab vabatahtlike abikäsi abistamaks kaupade sorteerimisel, müügiks ettevalmistamisel ja väljapanekute korrastamisel müügisaalis. Täpsem info ja kandideerimine SIIN.

Oodatakse vabatahtlikke Lääne-Virumaa ratastooliraja hooldamiseks. Puhta vee teemapargis on rajatud ratastoolirada looduses liikumiseks abivahendiga liikujatele, mis paikneb metsapargis. Ratastooliradu on kokku ligi 1km. Paratamatult on tekkinud aja jooksul oksi ja risu, mis teele tungivad. Selleks, et rada puhtana hoida vajatakse abilisi, kes lõikavad oksad, koguvad kokku lõigatud oksad ja risu rajaservast ning viivad lõkkesse. Lähemalt algatuse kohta lugeda ja registreerida saab SIIN.

Loomulikult on need vaid üksikud näited, kus on võimalik head teha ja seeläbi kasvõi natukene maailma paremaks muuta. Kindlasti tasub silma peal hoida mitmetel lehekülgedel, mis vabatahtliku tegevuse võimalusi vahendavad, näiteks Vabatahtlike Värav, Ma Armastan Aidata või Helpific.

Värvilist sügist ja järgmiste ajaannetusteni 😊

Foto: canva.com