Holm Bank AS liitus Annetame Aega algatusega

13.03.2024

Annetame Aega algatusega liitus Holm Bank. Foto: erakogu

Annetame Aega võrgustik tervitab uut liiget – Holm Bank AS särasilmset kollektiivi.

Meil on suur rõõm tervitada algatuse uut liiget ning selleks, et saaksime omavahel paremini tuttavaks saada, uurisime kes nad on, millega nad tegelevad ning miks nad peavad ajaannetamist ja heategevust oluliseks, aga ka seda mida nad endaga võrgustikku kaasa toovad. Kärol Järviste, Holm Bank AS büroo- ja personalijuht, jagas meiega #holmhoodi visioone, mõtteid ja plaane.

Millega Holm Bank AS tegeleb ja milline on teie meeskond? Kas ja milline on teie varasem kogemus heategevuse või ajaannetamise osas?

Holm on Eesti oma pank, pärit imeilusast Haapsalu linnast. Pangana tegutsemise loa saime 2019. aasta aprillis, kuid meie ajalugu ulatub tagasi aastasse 1995, mil meie ettevõtte eelkäija alustas järelmaksu pakkumist ning sündis Liisi bränd. Tänasel päeval on meil juures veel Holm bränd. Meie teenuste hulka kuuluvad lisaks Liisi järelmaksule ka Liisi Pluss – ainulaadne järelmaksulahendus, millega saab järelmaksu taotleda telefoniga tootest tehtud pildi alusel; plastik ja virtuaalsed krediitkaardid – sh unikaalne Krediitkaart 100, mis on täiesti intressi- ja tasude vaba; tähtajalised hoiused, liising, erinevad era- ja ärilaenud, sh kodulaenud. Holm panga teenuseid saab mugavalt kasutada veebis ja äpis.

Oleme kiirelt kasvav edukas ettevõte. Meie meeskond pakatab ambitsioonikusest ja headest plaanidest. Meie tunnuslausegi ütleb – Holm on heade plaanide pank. Üheks meie heaks plaaniks on läbi aastate on olnud teiste aitamine – ulatame abikäe neile, kes muudavad kohalikku elu paremaks, on aktiivsed, tegusad ning inspireerivad. Tunneme heameelt paljude projektide üle, mida oleme aastate jooksul saanud toetada.

Heategevuslikest ettevõtmistest kõige pikemaajalise traditsiooniga on iga-aastane Haapsalu Viigi kooli jõuluürituse toetamine. Juba aastaid oleme kinkinud koolile jõulupuu, aidanud täita laste loosiratta kingitustega ning meie panga inimesed, #holmhood liikmed on olnud ise kohapeal lastele erinevate tegevustega rõõmu pakkumas.

Kahel viimasel aastal oleme olnud toeks raskelt haigetele lastele ja toetanud SA Minu Unistuste Päev ettevõtmisi.

Millal ja miks otsustasite Annetame Aega algatusega liituda, millised on teie ootused ja mida toote endaga võrgustikku kaasa?

Holm on heade plaanide pank ning Annetame Aega algatusega liitumise näol on tegemist ühe meie järjekordse hea plaani ellu viimisega. Ühelt poolt annab algatus võimaluse ettevõttele ühiskonna heaks oma panus anda ning teisalt töötajatele võimaluse teha head koos oma tiimiga ja sealjuures kasvatada ühtsustunnet.

Toome endaga kaasa pealehakkamise ja positiivset energiat täis õhkkonna. Meie ootuseks on tuua kaasa muutus paremuse poole selle jaoks, kes abi või tuge vajab.

Miks peaksid organisatsioonid heategevusse panustama ja aja annetamisega algust tegema? 

Edukas olemine ja hooliv olemine võiksid käia käsikäes. Heategevus pakub ettevõtetele võimaluse jagada oma edu ja luua rõõmu teistele. Holmis oleme näinud, kui suure heameelega tulevad ettevõtte töötajad kaasa heategevuslike plaanide elluviimisega. Kui alustasime SA Minu Unistuste Päev toetamisega, korraldasid ettevõtte töötajad omaalgatuslikult heategevusliku laada, kuhu olid oodatud käsitööesemed, küpsetised, hoidised jm. Müügist kogutud raha annetasid töötajad sihtasutusele Minu Unistuste Päev täiendavalt ettevõtte annetusele. Vastu saime palju rõõmu ja sära silmadesse. Võibolla just see kogemus pani mõtte idanema ja tänu sellele oleme nüüdseks liitunud ka Annetame Aega algatusega.

Millised valdkonnad ja tegevused teid ajaannetamise juures kõige enam kõnetavad?

Soovime anda oma töötajatele ja tiimidele otsustusvabaduse, et inimesed saaksid panustada just neid kõige enam kõnetavatesse valdkondadesse. Usume, et sel viisil jõuab meie annetatud aeg väga erinevatesse valdkondadesse.

Annetame Aega algatus – ühendame jõud ja teeme rohkem head!

Annetame Aega on Eesti Tööandjate Keskliidu ja Swedbank AS-i heategevuslik algatus, mille eesmärk on edendada Eestis tegutsevate ettevõtete ja nende töötajate seas vabatahtliku tegevust ja kutsuda tööandjaid andma oma töötajatele aastas ühe tasustatud vaba päeva heategevuseks ja kogukonda panustamiseks. Tänaseks on algatusega liitunud 45 ettevõtet ja organisatsiooni ning kokku on heategevuseks annetatud 8672 päeva.

Kui teie organisatsioon ei ole veel Annetame Aega võrgustiku liige, aga pakute oma töötajatele ajaannetuseks vähemalt ühte tasustatud vaba päeva aastas, olete oodatud liituma Annetame Aega võrgustikuga. Liitumisega ei kaasne mingeid kohustusi, küll aga kaasneb sellega võimalus jagada kogemusi teiste sarnase mõtteviisiga organisatsioonidega ja üksteiselt õppida.

Lisainfo: Evelyn Parv | evelyn@employers.ee | 524 8541