Hinnaliseim kingitus on oma aeg!

05.12.2022

Kui mõtleme annetamisele ja heategevusele, siis küllap meenub esimesena raha annetamine. Kuid tegelikult on võimalik head teha ka muudmoodi ja nii tekkiski Swedbankis tänaseks juba seitse aastat tagasi idee annetada aega. Selleks pakuti töötajatele võimalust võtta üks tööst vaba päev, et tegutseda koos tiimiga abivajajate heaks vabatahtlikuna ja seejuures säilitati ka töötajate palk. Esimene algatus osutus vägagi edukaks ja nii sündiski Annetame Aega algatus.  Mõne aja pärast võeti endaga kampa ka Tööandjate Keskliit. Tänaseks, seitse aastat hiljem on algatusega liitunud juba 40 organisatsiooni ja ettevõtet, kes on annetanud heategevuseks üle 8000 päeva!

Seekordses Tööandjate Pooltunnis olid külas Swedbanki privaatpanganduse tiimijuht Heidi Tülp ja Toidupanga kommunikatsioonijuht Liisa Rebane-Mäe, kes meenutasid oma teekonda ning südamelähedasemaid juhtumeid.

Heidi, milline on sinu kõige meeldejäävam ajaannetuskogemus?

Oi, kohe esimeseks nii põnev, nii intrigeeriv ja samas nii raske küsimus. Vastaksin sellele kahe teoga: esimesena meenub kohe käik Pimemassööride Ühingusse. Meie poole pöörduti, et saada uusi ideid, kuidas oma teenust klientideni viia. Küsisin kohe, et kas teil on võimalik tuua hetk teie maailmast meie maailma, et teid paremini mõistaksime, kindlasti saame aidata. Mõeldud, tehtud! Meile pandi sõna otseses mõttes silmaklapid ette ning viidi tunniks teise maailma. See tähendab, et käisime silmaklappidega mööda takistusrada, mis tuli välja, et on tegelikkuses igapäevane töökeskkond kontoris. Edasi kirjutasime tahvlile oma nime, mis peaks tavaelus olema imelihtne. Siis läksime kohvikusse – aga kuidas sa kohvi jood, kui sa ei tea, kas tass on pooltäis või pooltühi? See oli meie jaoks ääretult silmiavav – nagu osad ütlesid, et kompassinaela tõeliselt liigutav. Olen kindel, et saadud mõtted tiivustasid neid endidki ja tean, et neil läheb täna endiselt hästi ning tegusalt.

Teisena meenub ajaannetuspäev autistlike noorte päevakeskuses. Küsisin tegevjuhi käest, et mida me saaksime nende heaks ära teha. Ta mõtles ja saatis mulle 10 tegu. Täna võin uhkusega öelda et pärast 38 kätepaari ja viite tundi sai see teoks. Kuid kõige rohkem meenuvad mulle abivajaja enda sõnad: ”Aitäh teile, seesama üks päev teie jaoks tähendas mulle kahte kuud. Kaks kuud minu elust on täidetud ühe päevaga.”

Liisa, mida Sina arvad – miks ikka ja jälle aega annetatakse? Võtame siinkohal näiteks Toidupanga, kus te ikka ja jälle igapäevaselt paljusid vabatahtlikke vastu võtate.

Ma arvan, et üks põhjus, miks tullakse tagasi, on just selline teistsugune tiimitunne, et oled oma igapäevaste kolleegidega täiesti teist asja tegemas. Võibolla on sellel tööl ka tükiline eesmärk – näiteks, kui etttevõtted tulevad Euroopa Liidu abipakke komplekterima, siis neil on tekkinud isegi väike võistlusmoment, et kes rohkem jõuab. Seda on hästi vahva näha!

Kuula Liisa ja Heidi kogemusest ja Annetame Aega algatusest lähemalt Tööandjate Podcastist.

Lähemalt Annetame Aega algatuse ja liitumise kohta saad lugeda SIIT. Meiega liitumiseks on vaja teha ainult kahte lihtsalt asja:

  1. Anda oma töötajatele aastas vähemalt üks tasustatud vaba päev vabatahtlikuna tegutsemiseks
  2. Anda endast märku annetameaega.ee/liitu