East Capital Real Estate AS: panustame heategevusse nii rahaliste annetuste kui ka ajaannetamisega

22.05.2024

East Capital Real Estate AS liitus Annetame Aega algatusega!

Annetame Aega algatuse võrgustik tervitab oma uut liiget – varahaldusettevõtet East Capital Real Estate!

Saame nendega tuttavaks ja uurimekes nad on, millega nad tegelevad ning miks nad peavad ajaannetamist ja heategevust oluliseks. Meile vastab East Capital Real Estate ASi büroo- ja turundusjuht Janika Kibus.

Millega East Capital Real Estate tegeleb ja milline on teie meeskond?

East Capital Real Estate on üks Balti riikide juhtivaid kinnisvara valdkonnas tegutsevaid varahaldusettevõtteid. Keskendume ärikinnisvarainvesteeringutele Balti riigides ja Kesk-Euroopas, peamiselt büroo-, logistika- ja jaekaubandussegmentides, juhtides kolme kinnisvarafondi koguväärtusega 610 miljonit eurot, mis hõlmab 500 000 ruutmeetrit üüripinda 24 erineval kinnistul. East Capital Real Estate on osa 1997. aastal asutatud East Capital grupist. Tegemist on iseseisva varahaldusettevõttega, mis spetsialiseerub arenevatele ning kiire majanduskasvuga turgudele.

Tallinna kontoris töötab 12 inimest. Igapäevatöös keskendume kinnisvarainvesteeringute strateegilisele juhtimisele ja elluviimisele. Leiame nii meeskondlikult kui ka individuaalselt aega ka heategevuseks ja kogukonna toetamiseks!

Kas ja milline on teie varasem kogemus heategevuse või ajaannetamise osas?

Alates 2007. aastast oleme olnud aktiivselt seotud SOS Keila Lasteküla toetamisega. Meie toetus hõlmab igal aastal nii grupi poolset rahalist annetust kui ka töötajate isiklikku ajalist panust. Aastate jooksul on tekkinud tugev side ühe toreda perega, kus kasvab viis last. Peame meeles nende sünnipäevi ja püüame neile pakkuda ka kvaliteetaega väljaspool lasteküla, näiteks eelmisel aastal korraldasime perele toreda minipuhkuse LaSpa`s. Lisaks regulaarsetele rahalistele annetustele, püüame igal aastal leida ka aega, et nendega koos midagi meeldejäävat ette võtta. Kinokülastused on alati meeleolukad ettevõtmised olnud!

Samuti oleme aastaid toetanud algatust “Noored Olümpiale”.

2023. aastal otsustasime loobuda tavapärastest jõulukinkidest ja teha selle asemel annetused mitmele organisatsioonile, sealhulgas Insamlingsstiftelsen Sverige-Ukraina, Operation-Aid, Star for Life Ukraine ja Svenska Bussarna.

Sõja alguses otsisime erinevate organisatsioonidega koostöös võimalusi, kuidas aidata põgenikke kinnisvara näol – kas siis ruumidega ajutiseks peatumiseks või koolituste, psühholoogilise toe jms pakkumiseks. Kuigi olime valmis panustama, ei eskaleerunud olukord selliseks, et meie abi oleks vaja läinud. Küll aga korjasime kontoris riideid ja muid vajalikke esmatarbekaupu, et teha läbi Punase Risti annetus Eestisse saabunud Ukrainlaste jaoks.

Millal ja miks otsustasite Annetame Aega algatusega liituda, millised on teie ootused ja mida toote endaga võrgustikku kaasa?

Annetame Aega algatus on väga tore ja tänuväärt ettevõtmine. Kuna heategevusel on meie grupis iga aasta üha suurem roll, siis näeme selles head väljundit, kuidas oma meeskonnaga panustada ja ka teistele eeskujuks olla.

Miks peaksid organisatsioonid heategevusse panustama ja ajaannetamisega algust tegema? 

Organisatsioonid peaksid heategevusse panustama ja ajaannetusega alustama mitmel põhjusel. Esiteks, see annab ettevõttele võimaluse panustada kogukonna arengusse ja näidata üles sotsiaalset vastutustunnet. Lisaks aitab heategevus tiimil ühtsustunde loomisel ja meeskonnatöö arendamisel, kuna ühise eesmärgi nimel tegutsemine tugevdab meeskonna sidet. Teiseks, ajaannetamine võimaldab töötajatel arendada uusi oskusi ja kogemusi väljaspool tavapärast töökeskkonda, mis omakorda toob kaasa isikliku ja professionaalse kasvu. Kokkuvõttes on heategevusse panustamine mitmekülgne võimalus, mis rikastab nii ettevõtet kui ka selle töötajaid.

Millised valdkonnad ja tegevused teid ajaannetamise juures kõige enam kõnetavad?

Enim kõnetavad meie ettevõtet abi vajavad lapsed ja keskkond.

Annetame Aega algatus – ühendame jõud ja teeme rohkem head!

Kui heategevus ei ole teie organisatsioonis võõras ettevõtmine ning olete valmis andma oma töötajatele vaba päeva ajaannetamiseks ja heategevusse panustamiseks, siis olete oodatud liituma Eesti Tööandjate Keskliidu ja Swedbank AS-i heategevusliku algatusega. Annetame Aega algatuse eesmärgiks on edendada Eestis tegutsevate ettevõtete ja nende töötajate seas vabatahtliku tegevust. Algatusega liitumisega ei kaasne mingeid kohustusi, küll aga kaasneb sellega võimalus teiste sarnase mõtteviisiga organisatsioonidega võrgustuda, jagada kogemusi ning üksteiselt õppida.

Lisainfo: Evelyn Parv | evelyn@employers.ee