EASi suvepeole eelnesid heakorra talgud

26.09.2019

Enne suveseminari sai värske ilme ka kohalik bussipeatus.

Igal aastal saadavad ettevõtted ja asutused jõulude ajal üksteisele ärikingitusi, millega sageli ei osata midagi peale hakata ning mis jäävad riiulisse tolmu koguma. Seetõttu otsustasime eelmisel aastal loobuda traditsioonilistest koostööpartneritele saadetavatest jõulukinkidest ning panustasime selle asemel ühiselt aega Toidupanga abistamiseks kui kutsusime toidukogumispäevadel Tallinna Sikupilli Prismas üles inimesi ostma toitu neile, kes sellest kõige enam puudust tunnevad.

Sellest inspireerituna tahtsime ka oma traditsioonilise suveseminari raames kedagi aidata ning leidsime võimaluse panustada oma aega heakorra talguteks. Kuna meie suveseminar toimus Lammasmäe puhkekeskuses, otsisime võimalusi kuidas me peokoha lähedal kedagi abistada saaks. Käärisime enne saunamaratoni ja tantsupidu käised üles ja korrastasime ühiselt Rakvere vallas Ubja ja Vaeküla elukeskkonda. Koostöös vallaga kaardistasime ära vajalikud tööd ning kohalikud talgujuhid andsid juhtnöörid, mis on kõige vajalikumad projektid, milles saime oma abi pakkuda.

Ka küla ühiskasutatavad pingid said uue päikselise kuue.

Ubja külas koristasime vana kaevandusala metsaalust prügist, värvisime üle ühiskasutuses olevad toolid ja lauad, korrastasime bussipeatust, sorteerisime korvipunumise pajuvitsad, rohisime külakeskuse lillepeenrad, koristasime vana keldrit ning remontisime veesilma.

Koristasime keldri sinna unustatud kraamist, et saaks talveks moosid tallele panna.

Vaekülas koristasime vana viinaköögi põlenud pööningut, kus aitasime pööningult ära vedada põlenud laudu ja tuhka ning staabeldasime viinaköögi kõrval asuvaid laudu. Viinaköögist soovitakse tulevikus rajada kohalik kultuurikeskus ning oleme väga rõõmsad, et saime anda omalt poolt väikese panuse.

Pööningu koristamine oli nii tolmune, et kohati tekkis söekaevuri tunne.

Suvistel talgutel osales üle saja inimese ning taaskord veendusime, et andmise rõõm on kõige suurem rõõm. Kahjuks jäi küll aega väheseks ning kõiki töid ei saanud lõpuni viia, aga vähemalt sai algus tehtud ning kindlasti soovime ka edaspidi sarnaselt kaasa aidata projektidesse, mis kellegi elu paremaks teevad. 

Veesilma remont nõudis nii mõnegi töövahendi.

Fotod: Meelis Meilbaum