Annetamistalgud tõid „Ma armastan aidata“ organisatsioonidele 93 48 eurot annetusi

06.01.2021

Detsembri alguses toimunud annetamistalgutel „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas osales 2307 annetajat, kes toetasid keskkonna heategevusorganisatsioone kokku 53 248 euroga. Sellele summale lisas Swedbank 40 000 eurot, seega koguannetuseks on 93 248 eurot.

Swedbanki toetustegevuste juht Merje Klopetsi sõnul ei ole annetuskeskkonnas kunagi varem ühe päeva jooksul nii palju annetusi tehtud. Ta lisab, et kuigi algselt oli Swedbank plaaninud annetusi toetada 30 000 euroga, siis otsustati omapoolne panus tõsta 40 000 eurole. See on hea viis tänada annetamistalgute heategijaid ning anda annetuskeskkonna organisatsioonidele võimalus veelgi rohkem olulisi muutusi korda saata. 40 000 eurone võimendus jaguneb heategevusorganisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt sellele, kui suure osakaalu annetustest üks või teine organisatsioon selle päeva jooksul kogus.

Inimesed annetasid kõige enam Eesti Toidupangale, Eesti Vaegkuuljate Liidule, Saaremaa Lemmikloomade Turvakodule ja Heateo Sihtasutusele. Kõige suuremad ühekordsed annetused olid 10 000-eurone (Toidupangale) ja 3000-eurone annetus (Heateo Sihtasutusele). Swedbank kannab organisatsioonidele oma osa annetusest üle lähinädalatel.

Annetamiskultuuri edendamine on Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna eesmärk olnud algusest peale ja tänagi leiab iga huviline keskkonnas oleva enam kui 50 organisatsiooni seast endale südamelähedase. Aastate jooksul on Eesti inimesed läbi „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna andnud heategevusorganisatsioonidele hoogu üle 2,4 miljoni euroga. Rohkem infot leiab www.armastanaidata.ee.

Annetamistalgud toimusid Eestis rahvusvahelise Giving Tuesday eeskujul. Eile korraldati üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt. Eestis veab talguid eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.

Annetamistalgutes kirjutas Heateo Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Kärt Kaasik.