„ANNETAME AEGA“ PÄLVIS AASTA INVESTEERINGU TUNNUSTUSE

26.01.2017

Vabaühenduste liit EMSL tunnustas kodanikuühiskonna 2016. aasta tegijaid, nende hulgas ka Eesti Tööandjate Keskliidu ja Swedbanki ühist algatust „Annetame Aega“, millele omistati aasta investeeringu tiitel.

„Annetame Aega“ algatuse puhul hindas Vabaühenduste liit EMSL ettevõtjate panust, millega on 2016. aastal investeeritud ühiskondlike probleemide lahendamisse enam kui 1400 päeva jagu oma töötajate aega.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsare sõnul on tiitli pälvimine uhke tunne ja selle taga seisavad mitmed ärksad Eesti ettevõtjad. „Tunnustus läheb kõigile 21-le juba algatusega liitunud ettevõttele ja nende töötajatele, kes on olnud valmis andma omalt poolt rohkem kui palutud. Tööandjad on mõistnud, et hea tegemise võimaldamine tööajal loob inimestele tähendust ja pakub rõõmu,“ sõnas Tamsar. Ta loodab, et aja annetamises märkab võlu veel mitmeid tööandjaid, keda kõiki kutsub „Annetame Aega“ võrgustikuga ühinema.

Toompea lossi Valges saalis toimuval tseremoonial antakse tunnuskiri lisaks aasta investeeringule ka silmapaistvaimale vabaühendusele, vabakonda enam kasu toonud avaliku võimu esindajaile, kõlavaimale häälele, uudsele lahendusele ning aasta mõjusaimale teole.

EMSLi juhataja Maris Jõgeva sõnul iseloomustab vabakonda aina enam see, et muutusi loovad kuraasikad inimesed, organisatsioonid ja algatused sõltumata oma põhitegevusest. “Igaüks saab olla aktivist, ka see, kes igapäevaselt ettevõtja või riigiametniku rollis. Tähtis on, et oled piisavalt julge ja kirglik ning kasutad oma teadmisi ja oskusi ühismurede lahendamiseks, ja osaled selles, millesse sa usud. Kõik see kokku ongi kodanikuühiskond,” s
elgitas Jõgeva. 

Aasta vabaühendusesks valiti sel aastal Eesti Pagulasabi, aasta avaliku võimu esindajaks kuulutati riigi andmete avajad Andrus Jõgi ja Andres Kütt, aasta kõlavaimaks hääleks oli loomasõprade hääl, aasta pioneeri tiitli pälvis Teomeeter ja kodanikuühiskonna aasta teoks on suhtumine „Teeme lihtsalt ära!“

Rohkem infot saab aadressilt: www.heakodanik.ee/tegijad

„Annetame Aega“ algatuse kohta saab lisainfot aadressilt: www.annetameaega.ee