Annetame Aega algatuse kiirkohting tõi kokku ajaannetajad ja mitmed heategevusorganisatsioonid

28.11.2023

Kolmapäeval, 22. novembril kogunesid Annetame Aega algatuse võrgustiku liikmed kui ka (aja)annetusi vajavad organisatsioonid Tööandjate majja, et astuda samm lähemale tugevamale koostööle.

Sügisel läbiviidud ajaannetamise uuringust Annetame Aega algatuse liikmete seas selgus, et üheks suurimaks väljakutseks on nende jaoks leida ajaannetusi vajavaid organisatsioone. Selle teadmise valguses võtsime ühendust erinevate vabaühenduste ja teiste organisatsioonidega, kes ajaannetajaid ja vabatahtlikke kaasavad ning otsustasime nad koos võrgustiku liikmetega ühise laua taha kokku tuua ja aidata kaasa nende omavahelisele tuttavaks saamisele. See kiirkohtingu formaadis sündmus tõi kokku mitmekülgse hulga organisatsioone, võimaldades neil mitte ainult tutvuda ja jagada kogemusi, kirge ja pühendumust, vaid ka rääkida võimalustest ja vajadustest ning sõlmida edasisi koostöökokkuleppeid ning ühendada seeläbi jõud ühise hea eesmärgi nimel.

Sillutame teed ajaannetajate ja annetusi vajavate organisatsioonide tihedamale koostööle

Vaatamata keerulisele viirushaiguste perioodile osales kiirkohtingul seitse aega annetavat ja heategevusega juba sinapeal olevat organisatsiooni ja kaheksa (aja)annetusi vajavat partnerit nagu Integratsiooni Sihtasutus, Loodushoiu Fond, MTÜ ASÕP, MTÜ Eesti Pagulasabi, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Linnamuuseum, Toidupank ja Varjupaikade MTÜ.

„Oleme äärmiselt tänulikud võimaluse eest osaleda Annetame Aega kiirkohtingul, kindlasti näeme siin väga suurt potentsiaali edasiseks koostööks,“ tõdesid Regionaalhaigla kommunikatsioonispetsilist Elina Riispapp ja verekeskuse turundusspetsialist Mirjam Nõmm ning lisasid: „Tunnustame algatust kinkida tasustatud vaba päev kolleegidele heategudeks. Ootame kõiki verekeskusesse verd loovutama, olgu selleks siis üksikindiviiidid  või terve kollektiiv, sest mis saaks olla veel parem heategu, kui kinkida abivajajatele juurde elupäevi!“

Toidupanga koordinaator Liina Tõnne täiendas: „Annetame Aega kohtumised on alati väga tänuväärsed ja vajalikud, sest nad viivad kokku ajaannetajad ja ajaannetusi vajavad organisatsioone. Seekordne kiirkohting ehk täiesti uues formaadis toimunud kohtumine oli põnev ja kaasahaarav ning võimaldas osalejatel kiiresti tutvust teha ja ühist keelt leida. Toidupank on heategevuslik organisatsioon, mis vajab aastaringselt ja pidevalt ajaannetajate abi, siis saime kiirkohtingul tuttavaks mitme uue võrgustiku liikmega, kellega nüüd koostööd alustame. Oleme äärmiselt tänulikud sündmuse korraldajatele, kes võimaldasid meil laiendada võrgustikku ja leida uusi potentsiaalseid kaasamõtlejaid ja abilisi.“

“Kiirkohting andis suurepärase võimaluse tutvuda erinevate osapooltega, tutvuda nii aja annetajate kui ka annetajaid ootavate organisatsioonide ja ettevõtetega. Eriti vahva oli, et isegi kui panustamise võimalused on erinevad, siis iga vestluspartneriga leidsime vähemalt ühe edasise koostöövõimaluse, kuidas üksteisele kasulikud olla,” rääkis Annetame Aega algatusega selle aasta esimeses pooles liitunud Töötukassa personali arendusjuht Karin Oder.

Jätkame sarnaste kohtumistega ka uuel aastal ning aitame sillutada teed tihedamale koostööle ja luua uusi sidemeid nii võrgustiku liikmete kui ka teiste vabaühendustega! “See (sün)energia, mida kolmapäevane kokkusaamine endas kandis, oli võimas! Loodan, et seda särtsu, teotahet ja julget pealehakkamist jagub kõikidele kohalviibinutele veel pikaks ajaks,” rääkis Annetame Aega algatuse projektijuht Evelyn Parv.

Aitäh kõikidele osalejatele inspireeriva ja motiveerima, aga kindlasti ka silmaringiavardava kohtumise eest! Üheskoos toimetades liigume lähemale sellele, et teha veelgi rohkem head!

Annetame Aega kiirkohting