Anneta oma aega ja tule koos Maailmakoristusega loodusesse koristama!

17.06.2024

Kutsume kõiki ettevõtteid koos oma töötajate või erinevate tiimidega vabatahtlikuna loodusesse koristama, samuti julgustame teid võtma ühes oma pere, sõbrad ja kliendid.

Sarnaselt möödunud aastatele pöörame tänavu erilist tähelepanu Läänemerele rannikualale ja veekoguäärsetele paikadele, samuti kraamime üle Eesti metsaaluseid, parke, tänavaid ja haljasalasid. Koristada võib muidugi igal pool, sest väikeprügi leidub Eestis kõikjal!

Tulge suvel mere äärde matkama ja koristama!

Üleilmne kodanikualgatus Maailmakoristuspäev toimub 20. septembril juba seitsmendat korda. Lisaks sellele korraldab Maailmakoristuspäev Eesti suvel kuus keskkonnamatka ja rannakoristust Paljassaare hoiualal ning Põhja-Tallinna randades. Kõigile neile ettevõtmistele on vabatahtlikud ja aja annetajad väga oodatud!

Maailmakoristuspäev Eesti kommunikatsioonijuht ja MTÜ Puhta Ilma koda juhatuse liige Eger Karuse selgitab, et kõigi veekogude ääres toimuvate ettevõtmiste laiem eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu Läänemere tervislikule seisundile ning anda igaühele võimalus ise looduse heaks midagi korvamatult head ära teha.

„Paljassaare hoiualal toimuvatel keskkonnamatkadel räägime lähemalt looduskeskkonnast, jäätmetest ja Läänemere tervisest. Nende matkade olulisim eesmärk lisaks koristamisele on jagada teadmisi inimtegevuse mõjust kliimamuutusele ning meid ümbritsevale keskkonnale,” lisab ta.

Soovitused koristusel osalemiseks

 • Maailmakoristus Eesti korraldab läbi suve mitmeid aktsioone, millega oodatakse liituma kõiki inimesi ja tiime! Koristuste ja keskkonnamatkade täpsema ajakava leiab maaimakoristus.ee kodulehel või Facebookist.
 • Tehke maailmakoristuspäevast üks äge tiimiüritus, mis kasvatab meeskonnavaimu ning edendab organisaatsioonikultuuri ja meeskonnatöö oskusi. Samuti annab see võimaluse üheskoos ära teha midagi korvamatult head, nii meie loodusele kui kogu planeedile.
 • Pole vähem oluline, et selline ühiselt keskkonna heaks tegutsemine aitab ütlemata edukalt täita teie organisatsiooni säästva arengu eesmärke.
 • Maailmakoristuspäeval, 20. septembril saab olema mitmeid avalikke koristusi, millega oodatakse organisatsioone ja ettevõtteid liituma.
 • Vajadusel võtke koristuskoha leidmiseks ühendust maailmakoristuse tiimiga aadressil info@maailmakoristus.ee.
 • Samuti võite valida koristuskoha enda ümbruskonnast, sobib nii roheala, kalmistu kui ka linnatänav. Kaaluge ühe võimaliku paigana mõnda jõe- või järveäärset ala, või siis hoopis mõnd Läänemere randa või rannikuäärset piirkonda.
 • Maailmakoristuspäeval osaledes registreerige oma organisatsiooni koristusatsioon maailmakoristus.ee kodulehel.
 • Väikeprügi korjamiseks soovitame kasutada taaskasutatud kotte, näiteks vanu saia- ja leivakotte. Neid on mugav avalikesse konteineritesse ära visata.
 • Suurema prügi ladustamiseks soovitame kasutada avalikke või ettevõtte enda prügikonteinereid. Vajadusel küsi nõu Maailmakoristuspäeva tiimilt või kohalikust omavalitsusest.
 • Ohutuse tagamiseks soovitame kasutada kindaid, vajadusel helkurvesti.
 • Lisainfot leiab Maailmakoristus Eesti sotsiaalmeediast ja aadressil maailmakoristus.ee/ettevotetele.

Teeme üheskoos Eestimaa puhtaks! 

Maailmakoristuspäev Eesti (Puhta Ilma kodu MTÜ) tiimiga saab küsimuste korral ühendust aadressil info@maailmakoristus.ee, samuti leiab Maailmakoristuspäeva tiimi kontaktid maailmakoristus.ee kodulehelt ja FB ning IG kanalitest.