Ajaannetus tõi lastekodusse teraapiakoerad ja Doktor Klounid

16.09.2021

Swedbanki personalidivisjon soovis oma tänavuse suvise heateoga teha ühe teistmoodi tegevustega päeva lastele, kellele see tooks eriliselt rõõmu. Nii korraldati koos Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu ning Doktor Klouniga Tallinna Lastekodu lastele üks kauaks meeldejääv päev.
 

Heategu planeerides jõuti Tallinna Lastekodu imikute ja puuetega laste maja juhi Anne-Ly Mendeli juurde. Mustamäel asuvas imikute ja puuetega laste majas elavad liitpuuetega autistlikud lapsed vanuses 0-19. Hetkel elab maja neljas peres kokku 21 last, neist 8 on lapsed, kes ise kunagi liikuda ei saa. „Erinevad elud, samad unistused – see on Tallinna Lastekodu moto. Väga lihtne, kuid väga kõnekas. Samas, kui palju me igapäevaselt sellele mõtleme?“ mõtiskleb Terje Sosi Swedbanki personalidivisjonist. Ta meenutab, et koos Anne-Lyga päeva planeerides jõuti otsusele kaasata lisajõude, et laste päev tuleks eriline ja meeldejääv. Pöörduti Doktor Klouni ning Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu poole ettepanekuga korraldada see päev ühiselt. „Mõlemad andsid meile kohe oma „jah“-sõna ja ettevalmistused saidki alata,“ räägib Terje. Kohtuti lastekodus, et läbi mõelda kogu ürituse korraldus ja kohtuda lastega ning nende vajadustega arvestada. Teine kohtumine oli ettevalmistav infotund, mille viis panga inimestele läbi Maarja Tali Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust. Maarja selgitas teraapiakoerte tööd ja ettevalmistust ning selgitas nii klientide kui loomade turvalisusega seonduvaid aspekte. Kohtuti ka teraapiakoer Helmi ja koerajuht Pillega. „Helmi võitis koheselt meie kõikide südamed ja tundsime, et kindlasti suudavad need võluvad koerad pakkuda samu emotsioone ka lastele. Kohtumine oli kindlasti väga oluline, et oleksime kõik ühel lainel ja teaksime arvestada ka loomade vajadustega,“ lisab Terje.

Üritus toimus 31. augustil. Lapsi oli juba eelnevalt informeeritud, et külalised on tulemas ja nii olid mõned kärsitud juba varakult platsis. „Sellesse päeva jagus päikest ja rõõmu. Kõige olulisem on silmale nähtamatu, kuid sellel päeval oli palju ka silmaga näha. Koos tegemine, arvestamine ja üksteise toetamine – igaüks just selles rollis, mis oli tema ülesanne sellel päeval – anda endast parim laste vajadusest ja valmisolekust lähtuvalt,“ jagab Terje. Romola Veskeri Doktor Klounide tiim lõi lastega imehästi kontakti: nad tõid tuppa rõõmu ja panid laste silmad särama. Teraapiakoerte tiimid: Pille ja Helmi, Marelle ja Ruby, Marika ja Kindi, võlusid ära nii väikeste kui ka suurte inimeste südamed. “Kui luua turvaline keskkond, kus teraapiakoer ja laps saavad luua kontakti ja suhelda ka siis, kui kummalgi ei ole kasutada sõnu, võib juhtuda, et saame olla tunnistajaks väga erilistele hetkedele, mida sõnadega kirjeldada ei saagi. Ka sel korral oli mitu sellist hetke ja kohtumist,” võtab toimunud sündmuse kokku Maarja Tali.

„Me ei saa maailmas aidata kõiki, aga me kõik saame aidata kedagi,“ ütleb Terje. „Selle päeva korralduse raames oli meil õhkõrn unistus, et äkki leiavad sellel päeval kaasatud partnerid ka edaspidi tee nende laste juurde. Tundub, et meie unistus saab teoks,“ rõõmustab ta. Osa personalidivisjoni tiimist käis veel abiks Tallinna Loomaaial ja osa Pesaleidjas kasside kodu koristamas. Swedbank on oma töötajatele ajaannetuseks tasustatud vabu päevi pakkunud juba 2015. aastast. Iga meeskond ja inimene saab leida just omale südamelähedase ajaannetuse võimaluse ja sellistest meeskondadega tehtavast ajaannetusest võtab igal suvel osa tuhatkond swedpankurit.

Nii Doktor Kloun kui ka Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing tegutsevad tänu oma heade toetajate abile. Kui ka Sul on võimalik neid toetada, siis Doktor Klounile saab annetada annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata“, MTÜ Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu konto nr on EE782200221068266665 (Swedbank).

Häid asju teeme ikka koos: pildil vasakult Maarja Tali Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust, Doktor Klounid, Anne-Ly Mendel, Marelle Papli ja teraapiakoer Ruby ning Swedbanki töötajad Sirle Paberits, Iti-Christella Mägi ja Helga Vainu.

Allikas: Swedbank Eesti