Ajaannetamise kogemus: Wise’i Vabatahtliku töö päevale koos väikeste tööpäkapikkudega

20.12.2023

Wise’i personalipartner Helo Tamme kasutas iga-aastat Vabatahtliku töö päeva Toidupanga kogumispäevadele appi minekuks.

Wise’i kõigil töötajatel üle maailma on iga-aastane tasustatud Vabatahtliku töö päev, et mõnd endale südamelähedast algatust toetada. Wise’i personalipartner Helo Tamme kasutas sel aastal oma Vabatahtliku töö päeva, et annetada aega ja minna appi Toidupanka. Siin on tema lugu:

Mul oli au osaleda Toidupanga korraldatud Toidukogumispäeval Viljandis, et toetada kohalikke vähekindlustatud peresid. Valisin oma vabatahtliku töö asukohaks just Viljandi, sest kuigi see asub minu praegusest kodulinnast Tallinnast mõnetunnise autosõidu kaugusel, olen ma sealt pärit ning oma kunagise kodukandi toetamine on minu jaoks erilise tähtsusega. Päeva tegi veelgi märgilisemaks kogemuse jagamine oma kahe lapsega, tehes sellest tõeliselt meeldejääva pereelamuse.

Kui me Paalalinna Maksimarketis hommikul käised üles käärisime, oli Viljandis veel vaid kaks teist vabatahtlikku. See tähendas, et minu väikesed abilised mitte ainult ei assisteerinud, vaid panustasid täiel rinnal, jagades infolehti Toidukogumispäeva teadlikkuse tõstmiseks. Mina sorteerisin ja pakkisin samal ajal annetatud toiduaineid.

Vaatamata korralikule väsimusele, mis aktiivse päevaga uues keskkonnas vältimatult kaasneb, oli nende rahulolu tehtud töö ja enda panusega ilmne, luues meile kõigile püsivaid mälestusi.

Plaanisime vabatahtlikena abistada vaid ühe, reedese päeva. Kui aga saime teada, et ka järgmisel päeval napib vabatahtlikke, ei kõhelnud me lastega end ka teiseks päevaks kirja panema, et kohalikku kogukonda toetada.

Vabatahtliku töö päev on suurepärane viis, kuidas abivajajaid toetada ning samal ajal perega väärtuslikku aega veeta. See on võimalus luua tähendusrikkaid hetki ning sisendada nende südamesse vabatahtliku tegevuse ja ühiskondliku töö tähtsust. Toidukogumispäev ei tähendanud minu jaoks sel korral ainult toiduainete kogumist, vaid aitas mul ka järgmises põlvkonnas vastutustunnet ja empaatiavõimet kasvatada.

Kas teadsid, et enam kui 19 600 inimest üle Eesti vajab igal nädalal toiduabi?

Selle aasta jõuluaja toidukogumispäevad numbrites:

  • annetati 35 177 kg toiduaineid puudust kannatavatele inimestele,
  • osales 77 jaekauplust üle Eesti,
  • oma panuse andis 1200 vabatahtlikku.

Toidupanga tegemiste ja toetamisvõimaluste kohta saad lähemalt lugeda nende kodulehelt.