Ajaannetamise kogemus: Wise’i heategevuslik toiduturg

10.01.2024

Wise'i heategevuslik toiduturg 2023

“Kui paljud inimesed võivad öelda, et neil on õnn töötada ettevõttes, mis toetab nende ideid, väärtusi ja kirgi – isegi kui need ei ole otseselt seotud ettevõtte missiooniga? Mina kindlasti saan,” ütleb Veronika Karimova ja jagab alljärgnevalt oma lugu:

Liitusin Wise’iga viis aastat tagasi ning nad on minu heategevusalgatustele algusest peale toeks olnud. Kõige esimene heategevusüritus, mille korraldasin, oli 2019. aastal meie Tallinna kontoris ning meie eesmärgiks oli Tallinna Laste Turvakeskusele raha koguda. Saime suurepärast tagasisidet, üritus meeldis kõigile ja see inspireeris mind igal aastal midagi sarnast ette võtma.

Aastatega soovisin järjest rohkem aidata loomi, eriti kasse. Hulkuvad kassid on Eestis üks tähelepanuta jäetud teemasid. Kohalikud heategevusorganisatsioonid ei saa piisavalt toetust ja seisavad silmitsi väljakutsetega, soovides aidata neid, kes end ise aidata ei saa. Minu peres on kuus kassi, kes on võetud erinevatest heategevusorganisatsioonidest, kuid see tundub tilk meres, mõeldes, kui palju loomi ikka veel tänavatel kannatavad, eriti külmadel kuudel.

Otsustasin paar aastat tagasi pühendada need iga-aastased üritused kohalike kassidega tegelevate heategevusorganisatsioonide jaoks raha kogumisele. Õnneks toetasid nii Wise kui ka meie suurepärane kontoritiim seda ideed. Lisaks on üritusi aidanud korraldada minu kolleeg Victoria Redfern, kelle nõu ja jõu abil on need aasta-aastalt aina paremaks muutunud.

Mis toimub ürituse ajal?

Heategevusturg toimub Wise’i Tallinna kontoris ning meie mitmekesiste taustadega Wiserid valmistavad eri kultuuride traditsioonilisi toite, mida Wiserid seejärel ostavad ning mille tulu läheb kõik heategevuseks. Osad vabatahtlikud valmistavad toite, teised aitavad üritust läbi viia ning maitsvaid roogasid müüa. Kasutame Wise’i pakutavat iga-aastast tasustatud Vabatahtliku töö päeva, et oma aega annetades head teha.

Loomulikult on tähtis osa ka neil Wiseritel, kes tulevad ja toetavad meie eesmärki toidu ostmise ja nautimisega.

Meie ürituste mastaap on iga aastaga kasvanud, meelitades kohale üha rohkem osalejaid. Viimane Heategevuslik toiduturg toimus 2023. aasta detsembris Wise’i Tallinna kontoris ning meil õnnestus koguda 1120 eurot, mis on läbi aastate suurim summa! Üritusel osales üle 100 Wiseri, kes annetasid oma aega ja oskusi.

Üheskoos toetasime järgmisi heategevusorganisatsioone:

  • MTÜ Cats Help – 720 €
  • MTÜ LOTUS CAT – 200 €
  • MTÜ NELI KÄPPA – 100 €
  • MTÜ Kurrmäu – 100 €

Esindatud oli tõeliselt palju erinevaid kultuure ning Wiserid said proovida ehtsaid Filipiinide, Brasiilia, Nigeeria, Türgi, Kolumbia, Mehhiko ja Kanada roogasid. Minu jaoks on see üks parimaid hüvesid, töötades nii rahvusvahelises ettevõttes nagu Wise – globaalselt on meie tiimis esindatud 125 eri rahvust. Olen tõeliselt tänulik ja uhke, et saan nii toredas seltskonnas tegutseda. Kui ma Wise’iga liitusin, ei oodanud ma, et see oleks midagi enamat kui “lihtsalt ettevõte, kus ma töötan”, kuid tänaseks tundub see rohkem kui toetav perekond.

Aitäh, Wise & meie inimesed!