Tallinna Toidupank, MTÜ Aitan Kaitsta / Siseministeerium

HeategijaSiseministeerium
Heateo saajaTallinna Toidupank, MTÜ Aitan Kaitsta
Meeskonna liikmete arv20
Kuupäev31.08.2022

Kolmapäeval, 31. augustil toimus algatuse Annetame aega raames Siseministeeriumis vabatahtlike poolpäevak. Päeva jooksul said osalejad panna ennast proovile erinevates tegevustes - Tallinna Toidupangas käidi toiduabi komplekteerimas ja MTÜ-s Aitan Kaitsta õpiti Ukraina rindele saadetavate kaitsevõrkude valmistamist.

Kaitsevõrgu valmistamine toimub käsitööna ja on koosneb mitmest protessist. Meil oli eile võimalus pea kogu protsess läbi teha. Alustasime vanade kalavõrkude lahtiharutamisega T1 parklas, seejärel lõikasime need sobivateks tükkideks, mõõtsime ning kerisime rulli. Kui see osa tehtud, siirduti tubastesse tingimustesse, kus toimus taaskasutusest hangitud punutava materjali sobivateks ribadeks lõikamine, värvide järgi sorteerimine ning riideribade kinnitamine ettevalmistatud võrgule. Kui võrk valmis, siis see volditi kokku, lisati juurde head palved ja õnne toovad tootemid ning pakiti.

Tallinna Toidupangas sai Siseministeeriumi tiim kätt proovida toiduabi pakkide komplekteerimisega. Iga toidupakk, mis abivajajatele välja jagatakse on ülitäpselt välja arvestatud ning iga annetatav toiduaine on arvel. Ka pakkimine ise on täppistöö, sest erinevate toiduainete arv ja isegi asetus abipakis on oluline. Et Siseministeeriumi vabatahtlike tööpoolpäevast oleks Toidupangale maksimaalset kasu, jaotasime ülesanded kohe päeva alguses omavahel ära (kes pakkisid, kes varustasid pakkimislauda vajalikuga ning kes hoolitses valmispakitud toidukottidega täidetud kastide eest). Efektiivsus viis väga tubli tulemuseni ja lisaks ühiskonda panustamisele veetsime kolleegidega koos toredad viis tundi.