Tallinna linna elanikud

HeategijaAS Tallinna Sadam
Heateo saajaTallinna linna elanikud
Meeskonna liikmete arv60
Kuupäev06.05.2016

AS Tallinna Sadam ja Tallinna Kesklinna Valitsus ühendasid 6. mail taas jõud ja viisid läbi Teeme Ära koristustalgud "Tallinna merevärav puhtaks", mille käigus korjati kokku 45mᵌ ehk 10 tonni olmeprügi. Koos partneritega Green Marine, Tallinna Jäätmekeskus ja Balloon Tallinn puhastati prügist Linnahalli ja kruiisisadama vahelist ala.

Koristustalgutel, millega muudeti piirkond nii linnakodanikule kui ka laevaga saabuvale turistile atraktiivsemaks ning ennetati prügi sattumist merre, osales üle saja inimese, nende seas ka Tallinna Südalinna Kooli lapsed. Koristustalgute käigus sai suur osa nimetatud rannaalast prügist puhtaks.

Talguleiud panid osalejad kurvalt tõdema, et saastatud keskkond on saastatud mõtlemise vili. Kuidas muud moodi seletada seda, et kaasmaalased mere äärde puu alla olme-ning ehitusprügist täis kotte jätavad ning sinna kohvitopse, süstlaid, pudeleid ja muud sodi viskavad.

Kuna sel aastal oli Teeme Ära talgutel eriline rõhk mereohutusel lõppesid koristustalgud "Tallinna merevärav puhtaks" uppujate pinnaltpääste demonstratsiooniga, mida viis läbi Tallinna Vabatahtlik Merepääste. Demonstratsioon pakkus õpetlikku vaatemängu nii talgulistele kui ka sel päeval sadamat väisanud kruiisituristidele.

Kokkukorjatud kümne tonni olmeprügi äraveo korraldas Tallinna Sadama tütarfirma Green Marine ning prügi käitlemise organiseeris Tallinna Kesklinna Valitsus Tallinna Jäätmekeskuse abiga.