Tallinna linn, Eesti riik, Läänemeri / AS Tallinna Sadam

HeategijaAS Tallinna Sadam
Heateo saajaTallinna linn, Eesti riik, Läänemeri
Meeskonna liikmete arv30
Kuupäev18.09.2020

Tublid Tallinna Sadama töötajad korjasid kokku ligikaudu 10 000 suitsukoni
Augustis algas konireostuse vastu võitlemise kampaania „Meri algab siit! – koni koht on prügikastis“.
Suitsukonivastase kampaania käivitas Euroopa Roheliseks pealinnaks pürginud Tallinn koos Tallinna Sadama, Tallinki, Eckerö Line’i, Viking Line’i, Tallinna lennujaama ja Maailmakoristuspäevaga.
Tallinna Sadama üheks kestliku arengu prioriteediks on puhas Läänemeri. Kahjuks leidub ohtralt mahavisatud suitsukonisid ka sadama-alal, millest suur osa jõuab varem või hiljem vihmavee või tuulega Läänemerre. Kui suitsukoni kanalisatsiooni visata, jõuab ta sealt otse merre. Ainuüksi Vanasadama alal on üle 700 sadeveeluugi ning kõikides meie sadamates on neid luuke kokku ligi 3400. Sageli kiputakse suitsukonisid merre viskama ka laevadelt. Kurb tõdemus on see, et pool Läänemere plastsaastest tulebki suitsukonidest.
Et inimesi probleemist teavitada, käivitati augustis sigaretikonide loodusse viskamise vastane kampaania, mis päädis 19. septembril toimunud Maailmakoristuspäeva koristusaktsiooniga, mis keskendus sel aastal samuti pisiprügile ning eriti suitsukonidele.
Tallinna Sadama töötajaid aitasid Tallinna Vanasadama alalt korjata suitsukonisid 19. augustil ja 18. septembril. Kokku kogusime ~10 000 suitsukoni! Kogutud suitsukonid leiavad taaskasutus kunstnik Ines Villido kunstiprojektis.